26 Февруари, 2026

Изтребител F-16 прехвана самолет в близост до резиденцията на Тръмп

Изтребител F-16 прехвана самолет в близост до резиденцията на Тръмп

Снимка: US Air Force

Както стана известно, неизвестен граждански самолет е нарушил временно ограниченото за полети въздушно пространство.

 Военновъздушните сили на САЩ вдигнаха във въздуха изтребител F-16, за да прехванат граждански самолет, който се приближил към резиденцията на президента на САЩ Доналд Тръмп във Флорида. Това съобщи пресс-службата на Командването за въздушно-космическа отбрана на Северна Америка (NORAD).

Както стана известно, неизвестен граждански самолет е нарушил временно ограниченото за полети въздушно пространство.

„Самолетът беше безопасно изведен от тази зона“, добавиха в съобщението.

Такъв инцидент се е случил около 01:20 българско време на 30 ноември. Резиденцията на Тръмп се намира в град Палм Бийч, където той пристигна на 25 ноември. Във Вашингтон президентът на САЩ трябва да се върне на 30 ноември.

Други инциденти със самолети в света

Както писахме, на 28 ноември Полша приведе в бойна готовност две системи Patriot заради прелета на руски МиГ-31. В този ден четири изтребителя, които могат да носят аеробалистични ракети „Кинжал“, излетяха над Балтийско море в западна посока, без да напускат въздушното пространство на РФ.

Източник в НАТО съобщи на BILD, че впоследствие руските самолети се върнали на базата.

В същото време по-рано The Economist съобщи, че Русия в продължение на десетилетия безнаказано нарушава въздушното пространство на страните от НАТО. В изданието смятат, че такива действия са насочени към това да бъде вбит „клин“ между Европа и САЩ, както и между европейските членове на НАТО.

Също така тези навлизания създават впечатлението, че Европа не е способна да защити своето въздушно пространство, поради което се подкопава доверието на обществото към собствените му правителства.

 

Сподели:

Коментари (0)

Журналистка разказа в Glamour как протича "трезвено секс парти"

Журналистка разказа в Glamour как протича "трезвено секс парти"

Тайдман оцени концепцията, признавайки, че се е чувствала в безопасност на партито и не е имала махмурлук и не е изпитвала срам на следващата сутрин

Бившият принц Андрю е освободен, Тръмп жали за ареста му

Бившият принц Андрю е освободен, Тръмп жали за ареста му

„Мисля, че е срамно. Мисля, че е много тъжно. Мисля, че е много лошо за кралското семейство. Много, много тъжно“, каза американският президент на борда на Air Force One 

Полицията арестува принц Андрю - споделял поверителни документи с Епстийн

Полицията арестува принц Андрю - споделял поверителни документи с Епстийн

Полицията на окръг Темза съобщи също, че разследва твърдения, според които жена е била изпратена във Великобритания от Джефри Епстийн за предоставяне на интимни услуги за Андрю