Заради инцидент с моторна лодка е изтекла нафта в морето на Южния плаж в Китен, сигнализираха очевидци, цитирани от „Хоризонт“. При инцидента няма пострадали.
Моторна лодка е заседнала в района на Южния плаж в Китен. Капитанът и негов помощник са влезли в морето, за да направят пробен курс след ремонт на плавателния съд, но той се е напълнил с вода и е заседнал в плитчина, казаха от полицията в Бургас. В морето се усеща силна миризма на нафта, заявил Георги Митов, слушател на БНР, който е на почивка в Китен. „Петното се движи покрай брега. Предупредиха ни малките деца да ги извадим от водата, за да не се получи някаква алергия по кожата им. Сега във водата почти няма хора“, допълва очевидецът.
Още от България
Първан Симеонов: Да не се окаже, че ще остане моделът без Борисов и Пеевски
ГЕРБ и ДПС бяха предишната партия-държава. Сега като че ли има нов шеф...ПБ ще трябва да вземе завоя, колкото й да е трудно
Радев незабавно да прекрати опита да бъде закрита Комисията по досиетата
Атлантическият съвет на България (АСБ) изразява в своя позиция, че подобен въпрос не следва да бъде решаван чрез бюджетни процедури, а чрез открит законодателен процес, с активно обществено участие
"Възраждане": Отиваме самостоятелно на изборите за президент
Ако кандидатът ни е достатъчно силен и разпознаваем, той може да събере много сериозна подкрепа, особено на фона на очевидно сгромолясващото се пред нас управление на Радев, заяви Костадин Костадинов