10 Май, 2026

Циркът на БСП ще е във вторник - на извънредно заседание на парламента

Циркът на БСП ще е във вторник - на извънредно заседание на парламента

Гласуването на вота пък ще е в края на седмицата

Обсъждането на вота на недоверие ще се проведе на извънредно заседание на парламента във вторник, идната седмица. Гласуването пък ще е в края на седмицата. 

По-рано днес социалистите внесоха искане за оставка на правителстворо заради провала в политиката по сигурността, подписано от 80 народни избраници.

Това е вторият вот, който внася опозиционната партия към кабинета "Борисов 3". Първият беше за ширещата се корупция в държавата и очаквано не успя да събори МС, но не получи и подкрепа от ДПС, на която разчитаха.

Конкретните аргументи, заради които левицата иска оставката на кабинета "Борисов 3", са бягството на затворниците от Централния софийски затвор, битовата престъпност в Угърчин, страхът на хората от престъпници в Ботевград, както и авиокатастрофата с военния хеликоптер.

Председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов определи мотивите на БСП за вот на недоверие към кабинета като „неоснователни“.

"Въпреки някои слабости, които се констатират в някои от секторните политики, смятаме, че този вот е абсолютно неуместен. Той не кореспондира с очакването на хората за създаването на политическа криза. Не смятам, че към настоящия момент това би решило политическите претенции на БСП".

Сподели:

Коментари (0)

Mati Ukraina addressed an open letter to European institutions about the concert of Putinist Repin

Mati Ukraina addressed an open letter to European institutions about the concert of Putinist Repin

"We emphasize that this appeal is not directed against cultural exchange as such, but against the potential use of cultural platforms in contradiction with the values and policies of the European Union"

Ивайло Мирчев: Появи се българският Дугин и ни нарече "отпаднала необходимост"

Ивайло Мирчев: Появи се българският Дугин и ни нарече "отпаднала необходимост"

Трябва да заздравим коалицията, да повишим интеграцията, трябва да покажем, че не просто ДБ продължава да съществува уверено, но ние можем да бъде тези, които да управляват страната

„Мати Украйна“ сезира и европейските институции за концерта на путиниста Репин

„Мати Украйна“ сезира и европейските институции за концерта на путиниста Репин

"Подчертаваме, че този апел не е насочен срещу културния обмен като такъв, а срещу потенциалното използване на културни платформи в противоречие с ценностите и политиките на Европейския съюз“