9 Юли, 2026

Известна журналистка, обвинила Тръмп в изнасилване, иска ДНК проба от президента

Известна журналистка, обвинила Тръмп в изнасилване, иска ДНК проба от президента
Доналд Тръмп

Известна американска журналистка, която обвинява Доналд Тръмп, че я е изнасилил, поиска вчера президентът да предостави своя ДНК проба, за да се установи дали е същата като следите, открити по нейна рокля, предадоха Франс прес и БТА.

Елизабет Джийн Каръл, която списва в сп. "Ел" рубриката "Попитайте Е. Джийн" ("Ask E. Jean") и отговаря на читателски писма, твърди, че е била облечена с тази черна рокля в деня на предполагаемото изнасилване, станало през 1995 или 1996 г.

Бъдещият президент на САЩ се затворил с нея в пробната на големия нюйоркски магазин "Бергдорф-Гудман", преди насила да я целуне и след това да я изнасили.
След като 76-годишната сега жена публикува тези свои твърдения през юни 2019 г. в сп. "Ню Йорк", милиардерът републиканец заяви, че "никога не се е срещал с това лице през живота си".

Една от снимките, илюстриращи материала в списанието, обаче показва Тръмп да се шегува с Е. Каръл и съпруга й.

Американският президент увери, че журналистката не е негов тип жена. За снимката Тръмп каза, че тя просто е запечатала момент, когато стои, облечен с палто, в редица от хора, предаде Асошиейтед прес.

Според съдебен документ, публикуван от в. "Ню Йорк таймс", по роклята са били открити следи от "ДНК на неидентифициран мъж". Адвокатката на журналистката даде срок на Тръмп и адвокатите му до 2 март да представят ДНК проба на президента, предаде АФП.

В началото на ноември Е. Джийн Каръл заведе в щата Ню Йорк дело за клевета срещу президента, защото той твърди, че обвиненията й са измислени. Каръл се мотивира, че Тръмп я е очернил и е навредил на кариерата й, като я нарекъл лъжкиня, посочва АП.

Най-малко 16 жени са обвинили Тръмп, че е упражнил сексуално насилие срещу тях преди да стане президент - твърдения, които държавният глава винаги е отричал.

Сподели:
България получава 7 миночистача за мисията съвместната противоминна група с Румъния и Турция

България получава 7 миночистача за мисията съвместната противоминна група с Румъния и Турция

Групата вече ще охранява и подводната критична инфраструктура като енергийни съоръжения, телекомуникационни мрежи и подводни тръбопроводи

Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)

Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)

"Зависимостта на Европа от руските енергийни ресурси намалява и е важно партньорите да имат алтернативи“

ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС

ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС

Става дума за вероятна злоупотреба с данни на най-малко 82 лица, граждани на различни държави

Коментари (0)