В Югозападна България се очаква дъжд, във високите полета - премесен със сняг
Жълт и оранжев код за значителни валежи от дъжд и сняг. Това обявиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) в няколко области на страната.
Жълт код е в сила в София-област и Кюстендил. Оранжев код - Благоевград, Смолян и Кърджали.
Времето ще се задържи облачно, главно в югозападната половина от страната с валежи от дъжд, във високите полета – примесен със сняг. Значителни ще бъдат валежите в Рило-Родопската област. Ще духа умерен, в Източна България и Горнотракийската низина временно силен вятър от изток-североизток. Минималните температури ще бъдат между 2° и 7°, а максималните – между 4° и 9°, малко по-високи в крайните източни райони. В София температурата ще е без съществен дневен ход – минимална и максимална 3°-4°. Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца и ще се задържи без съществена промяна.
По Черноморието ще бъде облачно, главно по южното крайбрежие със слаби превалявания от дъжд. Ще духа умерен, временно и силен вятър от североизток. Максимални температури: 10°-12°. Температурата на морската вода е 12°-13°. Вълнението на морето ще бъде около 4 бала.
В планините ще бъде облачно с валежи от сняг, под 1000 m – дъжд и сняг. Ще духа силен, по високите върхове временно и бурен вятър от изток-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде 0°-1°, на 2000 метра – около минус 3°.
В понеделник валежите в Западна и Централна България още преди обяд ще спрат, а в Източна ще продължат, но вече ще са слаби и предимно от дъжд. Вятърът ще отслабне, ще бъде от изток, в Източна България - от североизток. Преобладаващите минимални температури ще бъдат между 0° и 5°, а максималните - между 2° и 7°, в югоизточни райони до 9°-10°. Във вторник над Източна България ще се задържи предимно облачно, на места със слаби валежи от дъжд и слаб до умерен вятър от изток-североизток. Над западната половина от страната облачността ще се разкъсва и временно ще намалява. Ще е почти тихо и сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури слабо ще се понижат, а дневните ще се повишат с градус-два.
Още от България
Кирил Петков: Руската неонацистка среда намира последователи сред млади хора и в България
В книгата "Русия и крайната десница: поглед към десет европейски държави“, издадена от Международния център за борба с тероризма, са разгледани 20 конкретни случая в 10 европейски държави.
Димът от пожарите в Сърбия достигна София, предупредиха кюстендилци да затварят прозорците
"Вследствие на множество пожари на територията на Сърбия се образувал такъв облак от дим, който въздушните течения пренасят през западната част на нашата страна"
Нивото на Дунав при Галац спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години
Островът в средата на реката близо до Галац се разраства както на дължина, така и на ширина и това принуждава ферибота, свързващ Галац с окръг Тулча, да заобикаля няколкостотин метра, за да избегне засядане