От месец февруари 2025 година стартира изпълнението на Швейцарско-българската програма за сътрудничество по Втория кохезионен принос на Швейцария, в размер на близо 100 млн. швейцарски франка
Правителството ни ще положи всички необходими усилия сътрудничеството на България с Швейцария да бъде още по-ползотворно.
Това заявление направи министър-председателят Росен Желязков на срещата си с Ги Пармелин, ръководител на Федералния департамент по икономически въпроси, образование и изследвания на Конфедерация Швейцария.
Г-н Пармелин е на посещение в София по покана на българския премиер за отбелязването на четвъртата годишнина от създаването на Института по компютърни науки, изкуствен интелект и технологии – INSAIT, съобщават от Министерския съвет.
Министър-председателят акцентира върху швейцарската подкрепа, подпомагаща реализацията на програми, които насърчават растежа в България и възможностите за по-добро образование и конкурентоспособност.
Желязков подчерта, че от месец февруари на настоящата година стартира изпълнението на Швейцарско-българската програма за сътрудничество по Втория кохезионен принос на Швейцария, в размер на близо 100 млн. швейцарски франка.
Програмата обхваща области като образование, обществена безопасност, опазване на околната среда, иновации и социално приобщаване.
Ги Пармелин също акцентира върху отличните двустранни отношения между България и Швейцария и перспективите за тяхното развитие. Даде висока оценка за създадения преди четири години Институт INSAIT и открои ползите и за двете страни от неговата работа.
По-късно днес Желязков и Пармелин ще посетят INSAIT, където ще участват в отбелязването на четвъртата годишнина от създаването на Института.
Още от България
Вучков: Искането на PNR информация трябва да е мотивирано с категорични данни за престъпление
"Абсолютно трябва да има категорични данни, да отправят мотивирано искане и съответният ръководител в ДАНС да е разрешил достъп до PNR данните"
Цветанка Андреева: Случаят с полетите на Пеевски се очертава като „Властгейт“
Първо се оказва, че изнесената информация може да не е вярна, второ – придобита е незаконно, трето - използва се за компрометиране на опозиционен лидер и висш магистрат
Масов бой в Асеновград - наложи се намеса на жандармерията
В момента се провежда специализира полицейска операция със силите на ОДМВР-Пловдив и Зоналното жандармерийско управление