11 Януари, 2026

Желязков отговори на атаката на ПП, обвини ги в тенденциозни внушения

Желязков отговори на атаката на ПП, обвини ги в тенденциозни внушения

снимка: БГНЕС

Премиерът предупреди, че тази седмица е критична за управлението, тъй като започва разглеждането на държавния бюджет, бюджета на общественото осигуряване и този на НЗОК, като не изключи още персонални атаки

Премиерът Росен Желязков остро отхвърли твърденията на "Продължаваме промяната" (ПП) за корупционни надценки в процедурата за изграждане на автомагистралата Русе – Велико Търново, съобщава Нова телевизия.

„Сутринта господата Петков и Цеков направиха внушения, които, извън лингвистичния и психоморфологичния аспект на техния наратив, трябва да бъдат ясно адресирани към отговорните лица. Обществото заслужава ясен отговор и разсейване на всякакви спекулации, ако има такива“, заяви Желязков преди редовното заседание на Министерския съвет.

По думите му, проектът е от национално и международно значение като част от важен вертикален транспортен коридор. „Трябва внимателно да разгледаме всички проблеми, свързани с него, и да елиминираме всякакви форми на манипулации“, подчерта министър-председателят.

Желязков също така предупреди, че тази седмица е критична за управлението, тъй като започва разглеждането на държавния бюджет, бюджета на общественото осигуряване и този на НЗОК. „Това поражда възможности за политически спекулации, атаки и нападки към кабинета“, допълни той.

Министърът на регионалното развитие Иван Иванов увери, че строителството на магистралата ще бъде напълно прозрачно. Той поясни, че трасето е сред най-сложните за изграждане в България, включвайки три тунела с обща дължина 2 км, мостове с височина над 30 метра, както и редица други сложни инженерни съоръжения.

Припомняме, че по-рано днес от ПП обвиниха правителството в корупционни схеми около обществената поръчка за изграждането на участък от магистралата между Бяла и Велико Търново, обявена от Агенция "Пътна инфраструктура".

Сподели:

Коментари (0)

МВнР алармира: Отменят полети от и до Иран

МВнР алармира: Отменят полети от и до Иран

От ведомството припомнят, че е въведен индекс на риска за пътуванията до Иран, предупрежденията съм към наши сънародници, които пребивават там

Борисов: България е част от силна Европа, ГЕРБ отново ще е първа политическа сила

Борисов: България е част от силна Европа, ГЕРБ отново ще е първа политическа сила

Всичко, което постигнахме през 2025 г., е резултат от дългогодишната работа на нашите структури и от доверието, което хората ни гласуваха през годините

Надежда Йорданова: Сарафов не е главен прокурор, плюшените зайчета да изпълнят закона

Надежда Йорданова: Сарафов не е главен прокурор, плюшените зайчета да изпълнят закона

Според нея честността на изборите зависи от всеки нас и призова възможно най-много хора да се запишат за застъпници и наблюдатели на изборите, за да пазят свободата на вота