Двамата вицепремиери, Атанас Зафиров и Гроздан Караджов, също ще присъстват на интронизацията на Светия отец
Българска делегация, водена от премиера Росен Желязков, ще присъства днес на тържествената литургия по повод началото на понтификата на Негово Светейшество папа Лъв XIV във Ватикана, съобщават от правителствената пресслужба.
След края на тържествената литургия папата ще поздрави ръководителите на делегациите, дошли на събитието.
В състава на българската делегация са и двамата вицепремиери – Атанас Зафиров и Гроздан Караджов.
Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс ще води американската делегация, която ще присъства в неделя на литургията за встъпване в длъжност на папа Лъв XIV, предаде Ройтерс. Франция трябва да бъде представена на церемонията от премиера Франсоа Байру.
Украинският президент Володимир Зеленски също ще присъства на интронизацията на папа Лъв XIV, съобщи Ватиканът, цитиран от Ройтерс.
На инагурацията ще дойде и кралят на Белгия Филип и кралица Матилда, както и кралицата на Нидерландия Максима и премиерът на страната Дик Схоф.
Още от България
Петрова за отказа да подкрепим санкциите срещу руския Кирил: Само символични са
За Европа обаче моралът и ценностите не са само "символични", а основополагащи
Георги Георгиев: България излиза от Сивия списък за пране на пари - огромен успех!
Страната ни е изпълнила 40 от общо 40 специфични препоръки на международната организация FATF
ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС
Не са постъпили предложения за избор на титулярен директор