5 Декември, 2025

Жертвите на пожара в Лос Анджелис вече са 24, вятърът отново се усилва

 Жертвите на пожара  в Лос Анджелис вече са 24, вятърът отново се усилва

Снимка: EPA/BGNES

Около 180 хиляди души бяха евакуирани, приблизително 10 хиляди сгради изгоряха

Калифорнийските служби, отговарящи за  извънредните ситуации, предупреждават, че ветровете в Лос Анджелис може да се усилят, което да ускори разпространението на пожарите, предаде Би Би Си. Най-големият пожар в района на Пасифик Палисейдс заплашва Брентуд и Бел Еър - райони, където много американски звезди имат свои имения.

Съдебният лекар на окръг Лос Анджелис обяви, че според данните до момета, пожарите са убили 24 души. Шестнадесет от мъртвите бяха открити в района на Итън, а още осем бяха намерени в района на Палисейдс.

Пожарите в Лос Анджелис, които започнаха на 7 януари, причиниха едни от най-мащабните разрушения в историята на подобни бедствия и са най-разрушителните в историята на града. Около 180 хиляди души бяха евакуирани, приблизително 10 хиляди сгради изгоряха.

Няколко холивудски звезди вече загубиха домовете си в пожарите, включително Антъни Хопкинс, Парис Хилтън, Били Кристъл и Мел Гибсън.

Местните пожарникари се подпомагат от екипи от осем други щата, както и пожарникари от Канада и Мексико, които продължават да пристигат в Лос Анджелис.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия трябва да върне още хиляди похитени украински деца

Зеленски: Русия трябва да върне още хиляди похитени украински деца

"Благодаря на президента на САЩ и на първата дама на САЩ за непрекъснатото внимание към този важен въпрос"

Инфлацията в Съединените щати се ускори до 2,8%

Инфлацията в Съединените щати се ускори до 2,8%

Последен ключов отчет за инфлацията преди решението на Фед за лихвите следващата седмица.

Сикорски: На Зеленски короната нямаше да му падне от главата, ако се беше срещнал с Навроцки

Сикорски: На Зеленски короната нямаше да му падне от главата, ако се беше срещнал с Навроцки

Полският министър на външните работи критикува поведението и на двамата президенти – на Украйна и на Полша.