12 Август, 2026

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

Живко Тодоров, снимка: БГНЕС

"Да, лична отговорност, все пак някой трябва да я поеме след това, което се случи, така че аз съм направил един акт, който смятам отвътре за правилен и аз винаги съм действал според собствените си убеждения"

След вчерашното закрито заседание на ГЕРБ в Пловдив, което е обсъдило представянето на изборите, днес кметът на Стара Загора Живко Тодоров коментира оставката си от Изпълнителната комисия на ГЕРБ като знак на лична отговорност за резултатите от вота.

Той подчерта, че остава редови член на партията и обяви, че ще се фокусира върху работата си в общината, предаде БНТ.

"Да, лична отговорност, все пак някой трябва да я поеме след това, което се случи, така че аз съм направил един акт, който смятам отвътре за правилен и аз винаги съм действал според собствените си убеждения, мисля, че сте се убедили в това, че никога не съм влизал в тесните коловози и още преди изборите казах, нито искам да влизам като водач на листа." - отбеляза Тодоров.

Сподели:
Гълъб Донев: Минималната заплата трябва да е 50% от средната основна заплата

Гълъб Донев: Минималната заплата трябва да е 50% от средната основна заплата

Предвижда се веднъж на четири години да бъде извършвана оценка дали минималната работна заплата е адекватна

ДБ към Радев: Не разделяйте нацията, политическият радикализъм има друг адрес!

ДБ към Радев: Не разделяйте нацията, политическият радикализъм има друг адрес!

Очевидно самото присъствие на съветски монумент, представян като символ на антифашизма, не е предотвратило нито радикализацията, нито фашистката символика и жестокото насилие в Пловдив

Подадени са 9 сигнала за бомби в институции в София, един е за детска градина

Подадени са 9 сигнала за бомби в институции в София, един е за детска градина

В сигналите има заплахи за взривяване

Коментари (0)