27 Юни, 2026

Журналисти и граждани пият протестно кафе пред Би Ти Ви

снимка: стоп кадър от видео

Протестът е във връзка с решението на Би Ти Ви да стартира процес по прекратяване на взаимоотношенията си с журналиста и водещ Мария Цънцарова

Асоциацията на европейските журналисти – България организира протестно пиене на кафе пред редакцията на телевизията. Протестът е във връзка с решението на Би Ти Ви да стартира процес по прекратяване на взаимоотношенията си с журналиста и водещ Мария Цънцарова. Към него се присъединиха и много граждани.

От Асоциацията на европейските журналисти посочват: "В петък казахме, че чашата е преляла. Опитаха се да омаловажат позицията ни: водил се нормален диалог, “стандартна практика”. Нова седмица, ново начало – всичко се потвърди и вече не е сваляне от ефир, а освобождаване от работа на Мария Цънцарова".

В позицията си Асоциацията заявява, че протестът е професионален, а не политически, като цели защита на свободата на словото и правото на журналистите да задават критични въпроси, без да бъдат санкционирани.

От своя страна, Би Ти Ви изрази официалната си позиция по случая, както и становище на Ханс Мар, ръководител на редакционната колегия на корпорацията майка на Би Ти Ви – CME.

„Справедливата, независима и професионална журналистика се основава на един неотменим принцип: обективност. Това, на което сме свидетели, не е безобидно вътрешно несъгласие, а пряка атака срещу интегритета на нашата редакция и нашата редакционна независимост. Политическият активизъм в медийните платформи на CME е фундаментално несъвместим с нашата мисия и ценности. Ние не толерираме никакви опити – явни или скрити – нашите телевизионни канали да бъдат превърнати в политически инструменти.“

Сподели:
Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница

Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница

За часове движението в двете посоки се пренасочваше по обиколни маршрути.

Дискусия по Националния план за възстановяване на природата предложи решения

Дискусия по Националния план за възстановяване на природата предложи решения

Експерти предложиха изграждане на противопожарни ивици в горите по границите със селскостопански площи, ивици от дървета и храсти по краищата на земеделските площи за опазване на птиците, картиране и възстановяването на торфища, поддържане на зелени покриви и градини пред блоковете и др.

WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена

WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена

Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините

Коментари (1)

  • 13:38, 23 Декември, 2025

    Ми как ще има коментари като ги триете бе шибеци.

    Отговор