6 Декември, 2025

Камерън към САЩ: Ако не спрем Путин в Украйна, той ще се върне за още

Камерън към САЩ: Ако не спрем Путин в Украйна, той ще се върне за още

Дейвид Камерън

Тази война е "борбата на нашето поколение"

Необходимо е светът да се съсредоточи върху агресията на Русия срещу Украйна, независимо от изострянето на ситуацията в ивицата Газа, в противен случай руският лидер Владимир Путин "ще се върне за още". Това заяви в интервю за Sky News министърът на външните работи на Великобритания Дейвид Камерън.

Той отбеляза, че войната на Русия срещу Украйна е "борбата на нашето поколение", която носи заплаха за сигурността на целия европейски континент.

"Знаем, че ако не спрем Путин тук, той ще се върне за още, а в кулоарите враговете на САЩ ще се радват", посочи дипломатът.

Камерън не споделя мнението, че Съединените щати ще бъдат възприемани като по-малко надежден съюзник, ако Конгресът не одобри многомилиардния пакет от военна помощ, но подчертава, че тези средства са "крайно необходими" на Киев. По думите му,  решаването на този въпрос се усложнява от политически съображения.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Кая Калас: САЩ остават най-големия съюзник на ЕС

Кая Калас: САЩ остават най-големия съюзник на ЕС

„Европа подценява силата си. По отношение на Русия, например, трябва да имаме повече доверие в себе си.“

Драги Каров: Мицкоски работи за „Сръбски свят“, ментално е сърбоман

Драги Каров: Мицкоски работи за „Сръбски свят“, ментално е сърбоман

По думите му сърбите са „най-геноцидният народ на Балканите“ и то не само спрямо българите, но и спрямо Косово и Босна. 

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.