"С държавните бензиностанции целим да покажем с пазарни инструменти действителната цена на горивата". Това каза на брифинг в Министерски съвет министърът на финансите Владислав Горанов след извънредно заседание на правителството.
„Ако ценообразуват разумно, могат да покажат цена или по-добра или равна на останалите. Упрекът, че това е левичарско или непазарно действие може да намери отговор – пазарът ще реши, защото търговията с горива е напълно свободна и ценообразуването е напълно свободно и се подчинява само на пазарната икономическа логика“, допълни той.
По думите на министъра ще бъдат създадени до 100 нови обекта в страната. Те ще бъдат ситуирани в по-големите населени места и там, където се отчита липса на предлагане на качествени горива от гарантиран произход, а също и по първокласните пътища и магистрали.
Бизнес
Правителството за държавните бензиностанции: Трябва да покажем какви са реалните цени на горивата
![Правителството за държавните бензиностанции: Трябва да покажем какви са реалните цени на горивата](/static/downloads/uploads/Images_3/B/benzin.jpg)
Още от Бизнес
Отвъд Биткойн: Блокчейн – технологията, за която не знаехте, че ви е нужна, много повече от криптовалути
УНСС обяви започването на първата магистърска програма по криптоикономика от 2025 г. и автентичността на дипломите там също ще бъдат гарантирани чрез блокчейн технологии
Руската централна банка предупреждава за стремглава инфлация
Сега се очаква цените да се повишат със 7-8% през 2025 г., което коригира по-ранната прогноза за 2025 г., която беше между 4,5 и 5%
КЗК започна мащабно проучване на цените на храните в магазините
Във фокуса на наблюдението на Комисията за защита на конкуренцията са основни хранителни стоки, като яйца, мляко и млечни продукти, месо, брашно, хляб, олио и др.