18 Август, 2026

Кабинетът одобри 150 млн. лв. за придобиване на патрулен кораб за ВМС

Кабинетът одобри 150 млн. лв. за придобиване на патрулен кораб за ВМС

Министерският съвет одобри допълнителни разходи в размер на 150 000 000 лв. по бюджета на Министерството на отбраната за 2021 г., за осигуряване на второто авансово плащане по Договора между Министерството на отбраната и „FR.Lurssen Werfit GmbH & Co. KG” за реализация на Актуализирания проект за инвестиционен разход „Придобиване на многофункционален модулен патрулен кораб за ВМС”. Плащанията за изпълнение на договора между Министерството на отбраната и „FR. Liirssen Werfit GmbH & Co. KG” ще се осъществяват в рамките на одобрените разходи за отбрана за съответната година, съобщиха от правителствената пресслужба.

С реализирането на договора ще бъдат придобити два многофункционални модулни патрулни корабa, притежаващи способности да участват в широк спектър от морски операции на НАТО и ЕС, които да заменят част от наличните във ВМС кораби, неподлежащи на модернизация. 
Сподели:
Кирил Петков: Руската неонацистка среда намира последователи сред млади хора и в България

Кирил Петков: Руската неонацистка среда намира последователи сред млади хора и в България

В книгата "Русия и крайната десница: поглед към десет европейски държави“, издадена от Международния център за борба с тероризма, са разгледани 20 конкретни случая в 10 европейски държави.

Димът от пожарите в Сърбия достигна София, предупредиха кюстендилци да затварят прозорците

Димът от пожарите в Сърбия достигна София, предупредиха кюстендилци да затварят прозорците

"Вследствие на множество пожари на територията на Сърбия се образувал такъв облак от дим, който въздушните течения пренасят през западната част на нашата страна"

Нивото на Дунав при Галац  спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години

Нивото на Дунав при Галац спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години

Островът в средата на реката близо до Галац се разраства както на дължина, така и на ширина и това принуждава ферибота, свързващ Галац с окръг Тулча, да заобикаля няколкостотин метра, за да избегне засядане

Коментари (0)