21 Април, 2026

Кабинетът одобри още 9 млн. лева за ЦИК заради машинното гласуване

Кабинетът одобри още 9 млн. лева за ЦИК заради машинното гласуване

Правителството одобри изменение и допълнение на Постановление № 52 на Министерския съвет от 2019 г. за приемане на план-сметка за разходите по подготовката и произвеждането на изборите за членове на Европейския парламент от Република България през 2019 г. и за изменение на Постановление № 78 на Министерския съвет от 2019 г. за одобряване на допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването за 2019 година.

С промените в план-сметката се осигуряват допълнителни разходи за Централната избирателна комисия за осигуряване на машинното гласуване в размер на 9 млн. лева. Така се обезпечава финансово изпълнението на § 39 от преходните и заключителни разпоредби към Закона за изменение и допълнение на Изборния кодекс при произвеждането на изборите за членове на Европейския парламент от Република България през 2019 г., машинното гласуване да се произведе в най-малко 3 000 избирателни секции.

Средствата ще се осигурят за сметка на предвидените в централния бюджет за 2019 г. разходи за произвеждане на избори по Изборния кодекс.
Сподели:

Коментари (0)

CNN: Украински офицер вече 343 дни не напуска фронта по своя воля

CNN: Украински офицер вече 343 дни не напуска фронта по своя воля

„Моята рота е с недостиг на персонал (както и всички останали) и от тези, които са тук, приблизително половината са на възраст над 50 години“, каза Олексий – чийто прякор е „Ботаник“

Зам.-министърът на туризма - Павлин Петров посети НПГГСД „Сава Младенов“ в град Тетевен

Зам.-министърът на туризма - Павлин Петров посети НПГГСД „Сава Младенов“ в град Тетевен

Посещението премина в дух на ползотворен диалог и подчерта значението на професионалното образование и връзката му с развитието на туризма и местната икономика

Иван Анчев: Политическата картина щеше да е различна, ако не бяха предприетите мерки срещу купения вот

Иван Анчев: Политическата картина щеше да е различна, ако не бяха предприетите мерки срещу купения вот

Избори с нов облик - безпрецедентни акции срещу купуването на гласове, искане на имунитети и 110 дефектирали машини