15 Януари, 2026

Кабинетът в оставка ще одобри допълнителни разходи

Кабинетът в оставка ще одобри допълнителни разходи


Министерският съвет в оставка ще проведе своето заседание в сряда, предаде БГНЕС.

В дневния ред на заседанието е записано приемането на план за 2021 - 2022 г. за изпълнение на Националната стратегия за активен живот на възрастните хора в България (2019 - 2030 г.). Предстои одобряване на план за извършване на оценка на изпълнението на бизнес програмите на „микро-“ „малки“ и „средни“ публични предприятия за 2021 г.

Министрите в оставка ще решат и за допълнителни разходи / трансфери по бюджета на Министерството на отбраната за 2021 г. за изплащане на минимални диференцирани размери на паричните средства за физическа активност, физическо възпи-тание, спорт и спортно-туристическа дейност.

Очаква се и да бъдат одобрени вътрешнокомпенсирани промени на утвърдените разходи по области на полити¬ки/бюджетни програми по бюджета на Министерството на финансите за 2021 г.

Ще бъде приета и наредба за изисква¬нията към някои частично или напълно дехидратирани млека, предназначени за консумация от човека. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

НС реши: Лихвата по студентските кредити пада от 7% на 3%

НС реши: Лихвата по студентските кредити пада от 7% на 3%

На второ четене законът беше приет с пълно единодушие от 176 гласа "за". Възражение дойде само от ПГ на "Величие".

Надежда Йорданова: Честни избори с прокуратурата на Сарафов са невъзможни

Надежда Йорданова: Честни избори с прокуратурата на Сарафов са невъзможни

От ПП-ДБ настояват да бъде върнат моделът от 2021 година, доказал най-честен изборен процес, а това означава 100 % машинно гласуване

Борислав Цеков: Против съм изборни промени със сканиращи устройства в 12 без 5

Борислав Цеков: Против съм изборни промени със сканиращи устройства в 12 без 5

Според преподавателя по конституционно право, при използването на единствено 100% машинен вот, без проверка след това, много трудно ще бъдат доказвани нарушения