28 Март, 2026

Кабинетът внесе в НС преговорите със САЩ за Ф-16

Кабинетът внесе в НС преговорите със САЩ за Ф-16

Депутатите трябва да решат, дали правителството да обсъди с щатите купуването на американските изтребители

Правителството внесе в парламента предложението да бъдат одобрени преговори със САЩ за купуване на изтребители Ф-16. Припомняме, че кабинетът взе решение, след като се съобрази с препоръките на доклада на Министерството на отбраната от миналата година. Според доклада, препоръката за преговори за Ф-16 отговаря на интересите на външната политика и националната сигурност в национален и коалиционен формат. 

Депутатите трябва да вземат решение за параметрите. Министърът на отбраната Красимир Каракачанов каза, че разсроченото плащане е било само препоръчителен вариант, а срокът на доставка вероятно ще бъде по-голям от първоначалните 24 месеца. Именно утре се открива новата сесия на Народното събрание след коледните и новогодишните празници. В началото на заседанието се очакват изявления от парламентарните групи за приоритетите през новия политически сезон, предвижда проектопрограмата на парламента.
Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

На този етап няма недостиг на определени продукти – горива или хранителни продукти, посочи

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Становище на генералния адвокат към СЕС Николас Емилио сочи, че Законът за БНБ не влиза в противоречие с правото на ЕС, което поставя под силна юридическа рамка решението на БНБ да освободи Андрей Гюров от поста подуправител.

Делян Добрев: Можем да станем най-големия износител на газ в Източна Европа

Делян Добрев: Можем да станем най-големия износител на газ в Източна Европа

"Ще предложим 30 милиона лева да се дадат на хората, под чиято собственост има шистов газ", каза той