16 Януари, 2026

Кабул под ракетен обстрел по време на речта на президента за Курбан байрамa

Кабул под ракетен обстрел по време на речта на президента за Курбан байрамa

Ашраф Гани

Вчера талибаните отхвърлиха предложеното от Ашраф Гани спиране на огъня

Афганистанската столица Кабул беше подложена на ракетен обстрел тази сутрин, като целта е била президентският дворец, предаде БТА.

Нападението е било извършено, докато държавният глава Ашраф Гани е произнасял реч по случай ислямския празник Курбан байрам. Не се съобщава за жертви и нанесени щети. 

Вчера талибаните отхвърлиха предложеното от президента спиране на огъня и се зарекоха да продължат атаките срещу правителството и чуждите войски в страната. 

Ашраф Гани заяви след днешното нападение, че групировките, които не се отказват от насилието, няма да успеят да спрат с ракети развитието на Афганистан.
Сподели:

Коментари (0)

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

„Пътищата към болницата са затворени, тъй като там е докаран Адам, той се намира в реанимация в безсъзнание, както се говори. Какво точно е състоянието на сина на Кадиров, не знаем със сигурност“, разказва събеседник от Грозни

Албанският премиер вбеси гърците, след като заяви, че не са наследници на Платон и Аристотел

Албанският премиер вбеси гърците, след като заяви, че не са наследници на Платон и Аристотел

След коментарите около изявленията му днес Еди Рама написа в публикация в Екс, че е „изумен от реакцията на някои медии в Атина“, като допълни, че думите му са били „съвсем не тенденциозни, а изпълнени с приятелски хумор,

Украйна и САЩ ще преговорят в Маями утре

Украйна и САЩ ще преговорят в Маями утре

Преговорите, водени от шефа на президентската канцелария Кирил Буданов и секретаря на Съвета за отбрана Рустем Умеров, ще са напрегнати