17 Юни, 2026

Кац: Ако "Хамас" не освободи заложниците и продължи обстрелите, ще засилим атаките сращу Газа

Израел Кац, снимка: EPA/BGNES

„Искам да изпратя ясно послание до ръководителите на терористите"

Израелският министър на отбраната Израел Кац предупреди днес, че армията ще засили своите удари в Газа, ако терористичната организация "Хамас" продължи ракетния си обстрел срещу Израел. 

„Искам да изпратя ясно послание оттук до ръководителите на терористите в Газа: ако "Хамас" скоро не позволи освобождаването на израелските заложници от Газа... и продължи да стреля по израелските общности, ще бъде изправен пред удари с интензивност, която не е виждана в Газа от дълго време“, каза Кац в свое изявление след посещение в израелския град Нетивот.

Градът наскоро бе обект на ракетен обстрел от ивицата Газа. /БГНЕС, АФП

Сподели:
Украйна твърди: ВСУ осуетиха планове за настъпление към Запорожие и Днепър чрез удари по логистиката

Украйна твърди: ВСУ осуетиха планове за настъпление към Запорожие и Днепър чрез удари по логистиката

По думите на говорителя на Силите на отбраната срещу украинските сили действат руските групировки „Днепър“ и „Восток“, чиято численост през последните седмици е нараснала до над 213 000 военнослужещи

Удари на Израел в райони на Южен Ливан

Удари на Израел в райони на Южен Ливан

Израелски бойни самолети са атакували района Набатия ал Фаука и източните покрайнини на съседния град Кфар Тебнит.

Гърция разглежда изпращането на най-големия си кораб "Прометей" за мисия в Ормуз

Гърция разглежда изпращането на най-големия си кораб "Прометей" за мисия в Ормуз

Сред обсъжданите в момента планове е предоставянето и на фрегата от клас MEKO, която вече участва в европейската операция „Аспидес“ за ескортиране на търговски кораби в Червено море

Коментари (0)