25 Юли, 2026

13 изборни секции са разкрити в Северна Гърция

13 изборни секции са разкрити в Северна Гърция

В Солун може да се гласува с машина, в другите секции - само на хартия

Раздаването на изборните книжа за секциите в Северна Гърция започна преди обяд, предаде Нова ТВ.

Постоянното население на град Никити, който се намира на полуостров Ситония, е едва около 3 хиляди души. В разгара на сезона обаче достига до около 20 000. Тъй като районът е предпочитана дестинация от много българи, не е изненада, че се очаква най-натоварената секция да бъде именно в Никити. В една от секциите подадените заявления за гласуване са 170, но се очаква от правото си на глас да се възползват хиляди наши сънародници.

В Северна Гърция са разкрити общо 13 секции - от Александруполис до Солун, и може да се гласува в много курортни места като Кавала и Неа Перамос. За тези избори на ръкавите на Халкидики е разположена и допълнителна секция, която ще е в Ханиоти.

„Върви по план, нямаме никакви проблеми в процеса”, увери генералният консул на България в Солун Антон Марков.

Той обясни, че единственото място в южната ни съседка, където може да се гласува с машина, е в Солун.

„Това е по решение на Централната избирателна комисия, така че за всички останали 12 места ще бъде с хартиена бюлетина”, допълни Марков.

Сподели:
US-генерал: Западът трябва да се научи колко оръжие да произвежда, за да не загуби голяма война

US-генерал: Западът трябва да се научи колко оръжие да произвежда, за да не загуби голяма война

Русия е загубила и попълнила запасите си от 4000 танка в Украйна, докато Великобритания има само 200, изтъква бившият върховен главнокомандващ на съюзническите сили в Европа Кристофър Каволи

  The ​​New York Times: "Адските санкции" са заседнали в американския Конгрес

 The ​​New York Times: "Адските санкции" са заседнали в американския Конгрес

Камарата на представителите излезе във ваканция без да гласуват санкциите, а Сенатът ще се опита да разгледа законопроекта следващата седмица, който май се оказва препъни камък

CNN: Руски хакери шпионират ядрените програми на САЩ и НАТО вече цяла година

CNN: Руски хакери шпионират ядрените програми на САЩ и НАТО вече цяла година

По оценки на западните разузнавателни служби хакерите са се опитвали да получат достъп до информация за разработката на ядрено оръжие

Коментари (0)