4 Август, 2026

Кадиров направи изненадващо предложение на САЩ

Кадиров направи изненадващо предложение на САЩ
Рамзан Кадиров

Чеченският лидер поиска да бъдат снети санкциите към семейството му срещу освобождаването на украински затворници

Ръководителят на Чечня Рамзан Кадиров предложи на Съединените американски щати да премахнат санкциите срещу роднините му в замяна на украински военнопленници. Той предаде списък с техните имена на бившия офицер от американското разузнаване Скот Ритър, който пристигна в столицата на републиката, град Грозни. Това съобщава РИА Новости, цитирана от УНИАН.

"Има интересна оферта за нашия гост. Имаме военнопленници, които взехме в Донецк, Луганск... Ако отменят санкциите към майка ми, към дъщерите ми и невинни хора, и коне..., но не и към мен. Ако добавят още санкции срещу мен, тогава ще предадем тези хора“, казва Кадиров.

В изданието се отбелязва, че ръководителят на Чечня е дал гласност на своето предложение по време на организирането на силите за сигурност на републиката в Грозни. Във видеообръщение беше показано и как пленници са поискали отмяна на „абсурдните санкции, които по никакъв начин не влияят“, освен на роднините на Кадиров, неговите коне и самолета.

„Ако изпълните тези условия, тогава 20 украински пленени войници ще се върнат по домовете си“, казва един от военните.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Товарен кораб е поразен от „неидентифициран снаряд“ в Ормузкия проток край бреговете на Оман

Товарен кораб е поразен от „неидентифициран снаряд“ в Ормузкия проток край бреговете на Оман

Инцидентът е станал на около 20 морски мили североизточно от оманския град Хасаб

Руски военен уби четирима души в Крим, включително трима цивилни

Руски военен уби четирима души в Крим, включително трима цивилни

Първо открил огън срещу колегите си, застрелял един от тях, а после е атакувал цивилни и убил още трима души

Румъния потърси помощ от Украйна след спирането на единия блок в АЕЦ „Черна вода“

Румъния потърси помощ от Украйна след спирането на единия блок в АЕЦ „Черна вода“

Започна внос на електроенергия от Украйна чрез молдовската енергийна фирма „Енергоком"

Коментари (0)