16 Декември, 2025

Кадиров заяви, че мобилизацията в Чечня продължава

Кадиров заяви, че мобилизацията в Чечня продължава

Рамзан Кадиров

Някои експерти подозират, че той се застрахова като формира "собствена армия"

Рамзан Кадиров заяви, че мобилизацията в Чечня продължава, независимо, че тя беше прекратена в останалата част на Русия по заповед на министъра на отбраната Сергей Шойгу, съобщава kasparov.ru.

"Сега ще започнат да изпращат повиквателни и, ако той (мобилизираният) вече е зачислен в някакъв полк или батальон, то няма да му се налага да ходи в армията, ще си бъде сред свои, сред чеченци. Иначе ще го откарат някъде, а роднините му няма да знаят къде се намира", заявил Кадиров пред  военни от спецподразделението "Ахмат".

Припомняме, че през септември Кадиров твърдеше, че в Чечня няма да се провежда мобилизация, защото републиката е преизпълнила плана. Това се случи дни след като Владимир Путин подписа указ за частична мобилизация.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Министерството на финансите на САЩ отхвърли офертата на Xtellus за активите на „Лукойл“

Министерството на финансите на САЩ отхвърли офертата на Xtellus за активите на „Лукойл“

Xtellus е консултирала партньори в наддаването, сред които американският милиардер Тод Боели и инвестиционната група Allied Investment Partners от Обединените арабски емирства. Един от източниците посочи, че „Лукойл“ и групата, водена от Xtellus, вече са подписали договор за покупко-продажба на дялове.

Окупаторите разширяват площадката за изстрелване на "Шахед"-и на 70 км от Украйна

Окупаторите разширяват площадката за изстрелване на "Шахед"-и на 70 км от Украйна

Регистрираните промени показват активното развитие на инфраструктурата за изстрелване, използвана за атаки с дронове камикадзе, като само за месец Русия произвежда 2700 БЛА

WSJ: Докато Тръмп се опитва да сключи мир в Украйна, Европа подготвя обществото за нова война

WSJ: Докато Тръмп се опитва да сключи мир в Украйна, Европа подготвя обществото за нова война

В Европа има опасения, че прекратяването на огъня в Украйна ще освободи руски военни ресурси за атаки срещу други държави