18 Август, 2026

Как да разберем дали един имейл с искане за смяна на банкова парола е фалшив

Как да разберем дали един имейл с искане за смяна на банкова парола е фалшив
Спас Иванов

В данните, изтекли от НАП, няма нищо за банкови сметки, затова внимавайте, призова Спас Иванов

Имейлите за смяна на парола от банките най-често са фалшиви, не се връзвайте, призова в сутрешния блок на Нова телевизия експертът по киберсигурност Спас Иванов.

В данните, изтекли от НАП, няма нищо за банкови сметки, затова трябва да сме нащрек с имейлите, с които ни карат да препотвърдим паролата си за онлайн банкиране. Тези имейли най-често са фалшиви, целта е да се предизвика фалшиво доверие, но ако се престрашите и въведете паролата си, измамниците ще добият достъп до вашето електронно банкиране, допълни той. И обясни, че има допълнителни защити за онлайн банкиране и всеки трябва да потърси вариантите за такива.

Имейлите, които по принцип изпращат банките, имат основно информативен характер, а не да ви карат да променяте пароли или други данни, допълни Иванов. И обясни, че фалшивите имейли могат да бъдат проверени първо чрез домейна на адресата, който е изпратил писмото. На въпрос как по-точно да се разбере дали е фалшив един мейл, той обясни, че трябва да се задържи мишката върху подателя на мейла и да се провери кой е той и с какво окончание завършва.

На територията на ЕС едни пари винаги могат да бъдат проследени, но излязат ли навън, в страните, за които се казва, че са данъчен рай, няма възможност за никакво следене.
Сподели:
Тревожна тенденция: Все повече млади хора нито учат, нито работят

Тревожна тенденция: Все повече млади хора нито учат, нито работят

След страните, в които тази тенденция е много очевадна са Румъния (22.8%) и България (17.3%)

Фонд „Цар Борис и Царица Йоанна“: Парк „Врана“ загива, липсват действия от общината

Фонд „Цар Борис и Царица Йоанна“: Парк „Врана“ загива, липсват действия от общината

В началото на месеца директорът на фонда доц. д-р Ивайло Шалафов предупреди, че без спешни мерки по обезопасяването и поддръжката може да бъдат загубени ценни растителни видове, съхранявани още от времето на цар Фердинанд

Българите от Босилеградско – обречени да бъдат тровени, защото живеят под мините Караманица/Подвирови и Грот

Българите от Босилеградско – обречени да бъдат тровени, защото живеят под мините Караманица/Подвирови и Грот

За сръбските власти най-добре е те да изчезнат от там, за да не пречат на примитивния рудодобив, който убива хората и живота в реките и почвата

Коментари (0)