18 Август, 2026

Какво се случва в НАТО след гафа „земя за членство“ и възмущението на Киев

Какво се случва в НАТО след гафа „земя за членство“ и възмущението на Киев

НАТО влезе в обяснителен режим вчера, след като високопоставен служител „хвърли бомбата“ с предложението си - Украйна може да отстъпи територии на Русия в замяна на членство в НАТО, пише Politico.

Спорът започна във вторник, когато Стиан Йенсен, директор на личния кабинет на генералния секретар на Алианса Йенс Столтенберг, заяви, че едно от решенията на продължаващата война може да бъде Украйна да предложи на Русия земя в замяна на място във военния съюз НАТО.

Коментарите, направени по време на панелен дебат в Южна Норвегия, които по-късно влязоха на страниците на норвежкия вестник VG, бяха поразителни, тъй като западните съюзници отдавна подчертават колко е важна териториалната цялост на Украйна. Освен това участниците заявиха, че Киев трябва да реши кога и как да преговаря с Москва.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
САЩ са наложили санкции на шефа на  Международния наказателен съд

САЩ са наложили санкции на шефа на Международния наказателен съд

Този ход е поредната ескалация в кампанията на администрацията на Тръмп срещу базирания в Хага съд, създаден през 2002 г. от международната общност за преследване на военни престъпления, геноцид и престъпления срещу човечеството

Уволниха банкер на Кремъл, предрекъл поражение на Русия във войната с Украйна

Уволниха банкер на Кремъл, предрекъл поражение на Русия във войната с Украйна

„Изоставаме. Губим както технологичната, така и икономическата конкуренция в света. И, както вече казах, губим я не само от Китай и САЩ, но в някои отношения я губим и от Украйна“, заяви Андрей Клепач

WSJ: Какво стои зад заплахата на Тръмп да бомбардира Оман, на който разчиташе за Ормуз

WSJ: Какво стои зад заплахата на Тръмп да бомбардира Оман, на който разчиташе за Ормуз

Белият дом заявяваше седмици наред, че Иран е близо до подписване на ядрена сделка и че Оман може да съдейства за повторното отваряне на Ормузкия проток

Коментари (0)