30 Април, 2026

Кълъчдароглу: Ще се сбогуваме с Реджеп Ердоган по демократичен начин

Кълъчдароглу: Ще се сбогуваме с Реджеп Ердоган по демократичен начин

Кемал Кълъчдароглу

Демокрацията определено ще дойде в тази страна, ще дойде свободата, заяви кандидатът за президент

Кандидатът за президент на Националния алианс и председател на Народнорепубликанската партия (НРП), Кемал Кълъчдароглу, гласува на втория тур на президентските избори.

В изявление след гласуването Кълъчдароглу заяви: "Приканвам всички мои съграждани да отидат до урните, за да може в тази страна да настъпи истинска свобода и демокрация, за да се отървем от авторитарната администрация. Защото това са избори, които се провеждат при много трудни условия. Бяха отправени всякакви заплахи и подмятания. Но аз вярвам в здравия разум на хората. И демокрацията определено ще дойде в тази страна, ще дойде свободата, хората ще могат да се разхождат спокойно по улиците на тази страна. И ще могат свободно да критикуват политиците. Изпращам ви моите поздрави и уважение. Казвам ви благодаря, че ви има", каза той.

По-рано пред германският всекидневник "Бил ам Зонтаг" опозиционерът потвърди намерението си да изпрати сирийските бежанци обратно у дома, ако спечели, но подчерта, че трябва да им бъдат предложени "човешки условия".

"Искаме те да могат да живеят в собствената си страна. Ще им построим къщи, училища и детски градини и по този начин ще ги върнем обратно. Това ще намали напрежението както за Европа, така и за нас", заяви Кълъчдароглу. Той увери, че в плановете му не влиза превозването на бежанци до Европа. "Нямаме намерение да ги изпращаме в Европа. Не искаме да създаваме проблеми, а искаме да ги решаваме чрез рационални политики", заяви опозиционният кандидат .

В същото време Кълъчдароглу отбеляза, че за създаването на "човешки условия" за бежанците ще са необходими и пари от ЕС. "Ще седнем и ще разговаряме с тях (европейците)", каза той.

Засягайки темата за провеждащите се в Турция избори, Кълъчдароглу изрази увереност, че ще спечели. "Ние ще спечелим и ще се сбогуваме с действащия държавен глава Реджеп Тайип Ердоган по демократичен начин", заяви той. 

Сподели:

Коментари (0)

Най-големият самолетоносач в света приключи рекордна мисия, завръща се у дома

Най-големият самолетоносач в света приключи рекордна мисия, завръща се у дома

„Джералд Р. Форд“, участвал във войната срещу Иран и операции по залавянето на венецуелиския лидер Мадуро, се очаква да се върне в базовото си пристанище във Вирджиния в средата на май

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Това изявление той направи по време на среща с астронавтите от мисията „Артемида-2“ в Белия дом

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Ръководителят на Пентагона отхвърли въпросите за цената на войната с думите: „Въпросът, който бих задал на тази комисия, е каква е стойността на това да се гарантира, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие?“