"Нормализираме обстановката"
Към момента няма застрашени населени места и бедстващи граждани въпреки множеството пожари, възникнали на територията на България. Ситуацията постепенно се нормализира. Това заяви вътрешният министър Калин Стоянов пред БНР.
Пожарът в Свиленградско продължава.
"Лошото там е, че площта на огъня е на над 120 хиляди декара. Булдозери от армията ще градят просеки днес." - съобщи министър Стоянов.
Има разположени екипи, които владеят пожарът на границата с РС Македония край Петрич. От другата страна на граница също се полагат усилия, подчерта министърът и увери, че българските власти са в комуникация с колегите си от РСМ и при нужда ще си съдействат взаимно.
Над 400 служители и 135 пожарни автомобила са участвали в последните дни в борбата с огъня, информира още Калин Стоянов.
"Апелирам българските граждани към повече отговорност", каза още той.
Стоянов подчерта, че МВР е в постоянна комуникация с Министерството на отбраната, хеликоптери и тежка техника веднага реагират при нужда.
"За момента нормализираме обстановката", заключи Калин Стоянов.
Още от Свят
Иран отново затвори напълно Ормузкия проток, провокиран от скандално изявление на Тръмп
Според Техеран всеки кораб, който се опита да премине през стратегическия морски коридор, ще бъде считан за нарушител
Неочакван ход: Тръмп вероятно няма да присъства на първия мач от Мондиал 2026
Тръмп изглежда няма да присъства на откриващия мач на Мондиал 2026
Гръцките власти предупредиха за опасност от мечки
Само преди дни мечка предизвика катастрофа на магистралата край град Гревена