Вътрешният министър Калин Стоянов изрази позиция относно отсъствието на кмета на Община Елин Пелин в настъпилата екстремна ситуация, където се взривиха складове за пиротехника. Един човек загина, друг е с тежки изгаряния, а двама продължават да са в неизвестност.
"От вчера вечерта и днес сутринта започнахме да слушаме анализи, коментари и така нататък. Единият от коментарите, на които аз искам да кажа някои неща са включванията на кмета на Община Елин Пелин, който си позволява да коментира кой какво и как е трябвало да стане", разгневи се Стоянов на кмета Ивайло Симеонов.
"Този човек е някъде дълбоко в Гърция, вероятно на някой прекрасен плаж и го съветвам да продължава да си пие узото там", заяви още Стоянов и посъветва кмета да остави МВР и пожарната да си свършат работата, а той да не си нарушава почивката, докато градът му гори.
Фактор
"От вчера вечерта и днес сутринта започнахме да слушаме анализи, коментари и така нататък. Единият от коментарите, на които аз искам да кажа някои неща са включванията на кмета на Община Елин Пелин, който си позволява да коментира кой какво и как е трябвало да стане", разгневи се Стоянов на кмета Ивайло Симеонов.
"Този човек е някъде дълбоко в Гърция, вероятно на някой прекрасен плаж и го съветвам да продължава да си пие узото там", заяви още Стоянов и посъветва кмета да остави МВР и пожарната да си свършат работата, а той да не си нарушава почивката, докато градът му гори.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка