27 Януари, 2026

Калин Стоянов: Ставаме все по-надежден партньор за опазване на външната граница на ЕС

Калин Стоянов: Ставаме все по-надежден партньор за опазване на външната граница на ЕС

Калин Стоянов

40 високопроходими джипа влизат в автопарка на Гранична полиция от днес. "С такава техника, няма значение кой е срещу нас”, заяви служебният вътрешен министър Калин Стоянов, предаде репортер на БГНЕС.

Министърът връчи ключовете за черните джипове на граничните полицаи, които до края на годината ще получат общо 360 автомобила.

“Когато поехме ръководството на МВР на 6 юни 2023 г., тогава, наред с всички проблеми, срещнахме и липса на високопроходими автомобили. Имаше регионални дирекции, в които не повече от 7-8 автомобила са били в движение, изключителна тежка ситуация беше”, каза Стоянов и отбеляза, че е направено нужното за обновяване на автопарка.

"Така за 8 месеца стартира обществена поръчка, тя бе завършена и физически се доставиха автомобилите. Ние ставаме още по-сигурен надежден и предвидим партньор за опазване на външната граница на ЕС”, категоричен е Калин Стоянов.

Той отправи и послание към граничните полицаи: “Не управлявайте автомобилите като служебни, а като ваши лични - с отговорност и ги пазете. На добър път на всички! Когато сме силни, няма значение кой е срещу нас”, добави Калин Стоянов.

Според директорът на “Гранична полиция” главен комисар Антон Златанов днешният ден е дългоочакван за всички служители на дирекцията.

“Днес се раздават първите 40 от общо 360 високопроходими автомобила, които ще получим до края на годината. Ние успяваме успешно да усвояваме европейските средства и днешният ден е доказателство за това”, каза той и увери, че ще стават все по-ефективни в опазването на европейската и българката граница. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Търси се служебен премиер: Йотова има среща с ръководството на БНБ

Търси се служебен премиер: Йотова има среща с ръководството на БНБ

Колкото и да е подготвен председателят на НС, не е честно и справедливо - към него ще има съмнения за някаква намеса в изборния процес, каза Рая Назарян по повод възможността да влезе в ролята на служебен премиер

Севдалина Арнаудова: Не ви ли е срам да хвърлите цялото гнусно авторство за арестите на Кирил Петков?

Севдалина Арнаудова: Не ви ли е срам да хвърлите цялото гнусно авторство за арестите на Кирил Петков?

Сами си запалихте партийната кухня на 17март 2022 година, като измислихте цялата оперативна комбинация

Николай Нанков: Кирил Петков "ще опере пешкира" за позорния арест на Борисов

Николай Нанков: Кирил Петков "ще опере пешкира" за позорния арест на Борисов

Днес стана ясно, че Кирил Петков за своите вече е в категорията на "бившите хора", по израза на Бойко Рашков