19 Май, 2026

Калин Стоянов за побоите в София: Не става дума за напрежение на расова основа

Калин Стоянов за побоите в София: Не става дума за напрежение на расова основа

Калин Стоянов

Вече има и задържани - египтянин и сириец

Не е напрежение на расова основа, заяви вътрешният министър Калин Стоянов по повод побоите в София, които нагнетиха сериозна напрежение в обществото. 

"Вече има задържани и за двата случая, на които всички станахме свидетели чрез заснети и разпространени клипове в социалните мрежи. Установено е по безспорен начин, че не става въпрос за напрежение на расова основа", написа министърът в оставка на страницата си във Фейсбук.

"Задържани са двама чужденци – на 24 г. от Египет и на 20 г. от Сирия за нападението над двете непълнолетни момчета и момиче на бул. "Витоша" на 6-и срещу 7-ми март. Те се познават и конфликтът е от личен характер. При втория случай във връзка с нападнатите момчета студенти от Великобритания е задържан 16-годишен български гражданин, който е известен на полицията за кражби и грабежи", обяснява в поста си Стоянов.

По думите му са предприети допълнителни мерки за гарантиране на реда и сигурността на гражданите в столицата.

Сподели:

Коментари (0)

ОУ „Георги Бенковски“ - с. Черни Вит отбеляза своя патронен празник

ОУ „Георги Бенковски“ - с. Черни Вит отбеляза своя патронен празник

Патронният празник се превърна в истински урок по родолюбие, който още веднъж показа, че паметта за героите на България продължава да живее чрез младите хора и чрез съхраняването на националните ценности

Евтим Милошев: "Евровизия" е национално събитие, 4-ри града вече искат домакинството

Евтим Милошев: "Евровизия" е национално събитие, 4-ри града вече искат домакинството

Той добива, че предстои да бъде уточнено каква ще бъде координацията по организирането на културното събитие

Конкуренцията и правата на потребителите събират на среща тристранката днес

Конкуренцията и правата на потребителите събират на среща тристранката днес

Социалните партньори ще обсъждат два от законопроектите на "Прогресивна България", свързани с бизнеса