По информация на ЦИК тази сутрин в бъдещия парламент шанс да влязат имат 6 политически формации. Ето как изглежда подкрепата към 7.30 часа тази сутрин, при преброени около 42% от бюлетините:
23.78% от избирателите са гласували за ГЕРБ-СДС. Над 19% са подкрепили „Има такъв народ“. БСП е с резултат от 14.85%, Демократична България получава 11.5% от гласовете, 8.92 % са подкрепили ДПС, а „Изправи се“ - 5.2% от изборния вот. Близо до 4% е ВМРО с 3.57%.
Избирателната активност към този час е малко около 42 %, като най-ниска е в била в Кърджали.
Очаквайте подробности.
Още от България
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси
Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.
Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се
"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"
Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап
"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"