2 Февруари, 2026

Към Съединението с поглед от Украйна – Московията основен враг на българи и украинци

Към Съединението с поглед от Украйна – Московията основен враг на българи и украинци

Москва винаги си остава една и съща -. царска, болшевишка, путинска

Ростислав Мартинюк, историк, филмов продуцент

Своя Ден на Обединението (на украински «Злука»), който ние празнуваме на 22 януари, българите отбелязват днес, на 6 септември.
Те постигат своето през 1885 година със съединението на Княжество България с Източна Румелия, която тогава е под турски протекторат. А ние – чак през  1919, обединявайки Западноукраинската народна република (ЗУНР) с Украинската народна република (УНР).
Разбира се има и разлики  – например при нас се обединяват Изтокът и Западът, а при българите – Северът и Югът. Но има 

общи поуки

Основната е, че Московията е била и ще бъде ОСНОВЕН враг, както на България, така и на Украйна.
1. След  Съединението на България именно Московия е настоявала Турция да й обяви война. Ама тя е «освободителка от турско робство»!
2. Именно Московия създава «Нормандския» формат, агитирайки Франция и Германия да упражнят натиск върху България.
3. Единствен съюзник на България е Великобритания, която спира нахлуването на турците. И немската преса, която заема открита антимосковска позиция (но в Москва вече са си взели поука).
4. За ПЪРВИ път в историята Московията не получава помощ от агентурата си, заемаща ключови държавни постове. Съединението на България става факт, въпреки че българската армия е пълна с московски офицери, а на чело на българското Министерство на отбраната е стоял техният  «Лебедев»  – Кантакузин (Павел Лебедев е министър на отбраната на Украйна от 2012 до 27 февруари 2014, въпреки че притежава и руски паспорт) ).
5. Делото на Съединението на България е довършено фактически от МОМЧЕТА: княз Александър е бил на 28 години, министърът на отбраната – на 29, началникът на Генералния щаб – на 24 години (!!!). Малко след Съединението тази троица ще направи невъзможното – спешно ще прехвърлят всички войски от турско направление на север – срещу Сърбия.
6. След като не успява да насъска турците срещу България, Московия все пак намира глупаци. Война обявява Сърбия, но я загубва.

Извод: Москва винаги си остава една и съща. 

Царска, болшевишка, путинска

 Москва винаги действа по едни и същи шаблони – сътрудничество с Германия, отслабване на страните от Междуморието, разпалване на войни и стимулиране на интервенции, внедряване на агентура в силовите блокове, пропаганда на лицемерно братство, подкупи, шантажи.
Това са тежките черти на нашия исторически враг.
Но тяхната еднообразност ни дава възможността успешно да прогнозираме и унищожаваме московската заплаха.

Честит празник на страните от Междуморието!
Сподели:

Коментари (0)

Запрянов: Модернизацията на армията не е спряла, но не са осигурени средствата за 2026 г.

Запрянов: Модернизацията на армията не е спряла, но не са осигурени средствата за 2026 г.

Той посочи, че в редовния бюджет, който е трябвало да се приеме, е имало заделени средства за вторите осем самолета F-16, за бойните машини „Страйкър“, за „Ирис“ системата и за корабите, но в удължения бюджет тези пари ги няма

Атанас Атанасов: Румен Радев е сериозен съперник, но зад него прозира олигархията

Атанас Атанасов: Румен Радев е сериозен съперник, но зад него прозира олигархията

По думите му ДСБ не вижда никакви основания за сътрудничество с бившия президент и с политическата конструкция, която се изгражда около него

Енергийният министър при Стефан Янев: Сключването на договора с "Боташ" е по политически причини

Енергийният министър при Стефан Янев: Сключването на договора с "Боташ" е по политически причини

Американската частна инвестиционна компания Carlyle обмисля покупка на активите на Лукойл, включително и тези в България.