28 Юли, 2026

Канадски провинции забраниха продажбата на американски алкохол

Снимка: EPA/BGNES

Премиерът на Манитоба Уаб Кинеу публикува съобщение „Сваляме американския алкохол от рафтовете“

Няколко канадски провинции, включително Онтарио и Квебек, забраниха продажбата на американски алкохол - това е част от националната ответна мярка срещу митата, наложени от президента на САЩ Доналд Тръмп, предаде бТВ.

„Това е огромен удар по американските производители“, заяви премиерът на Онтарио Дъг Форд при обявяването на мерките, наложени от най-голямата канадска провинция.

Магазините, управлявани от публично контролирания Съвет за контрол на алкохола в Онтарио (LCBO), продават всяка година американски алкохолни продукти на стойност близо един милиард канадски долара (688 млн. щатски долара).

В Квебек правителството нареди на дистрибутора на алкохол в провинцията „да спре доставките на американски алкохолни напитки“ за магазини, барове и ресторанти.

Премиерът на Манитоба Уаб Кинеу публикува съобщение „Сваляме американския алкохол от рафтовете“.

Правителството на провинция Британска Колумбия обяви, че нейният дистрибутор на алкохол ще „спре да купува американски алкохол от „червените щати“ - тези, които са гласували за Републиканската партия на Тръмп.

Сподели:
Путин воюва с ръцете на бедните, наркоманите и затворниците

Путин воюва с ръцете на бедните, наркоманите и затворниците

Не по-малко от 10% от контрактниците от окупирания Крим са затворници или хора, които се опитват да избегнат наказателно преследване. 5

Съпругата на Дмитрий Песков страда, че не я пускат в ЕС, иска над 2 милиона евро компенсация

Съпругата на Дмитрий Песков страда, че не я пускат в ЕС, иска над 2 милиона евро компенсация

Според Татяна Навка ограниченията нарушават основни права, сред които правото на човешко достойнство и правото на зачитане на семейния живот.

Спорът между демократите и Тръмп за санкциите срещу руския петрол поставя под заплаха подкрепата за Украйна

Спорът между демократите и Тръмп за санкциите срещу руския петрол поставя под заплаха подкрепата за Украйна

Още през следващата седмица Сенатът на САЩ може да гласува законопроекта. Преди това обаче той трябва да получи подкрепата на достатъчен брой сенатори

Коментари (0)