Кандев: За погазването на демокрацията - давност няма! Всеки, който е търгувал с вота ще бъде издирен...
ще бъде издирен,
Всеки, който е търгувал с вота на хората, ще бъде издирен, разследван и изправен пред закона, написа изпълняващият длъжността (и.д.) главен секретар на МВР Георги Кандев в публикация във Фейсбук.
За погазването на демокрацията - давност няма, заяви Кандев. ще бъде издирен,
В изборния ден получихме сигнал от село Коняво, община Кюстендил, за мъж, който е предлагал по 30 евро на жители на селото, за да гласуват за политическа партия №17 в бюлетината, с преференция 101, съобщи Кандев и добави, че мъжът е установен, привлечен като обвиняем и задържан за срок от 72 часа, образувано е и досъдебно производство.
Направихме всичко по силите си изборният процес да бъде по-честен и по-защитен, написа вчера Георги Кандев. „Дадохме всичко от себе си. Не като оправдание. Бях абсолютно наясно колко дълбоко е пропукано доверието на хората в изборния процес. Ясни ми бяха и опитите за купуване на гласове“, коментира той.
Още от Закон и ред
Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена
Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата
Касиерка на партия е обвинена за измами с кредити за близо милион евро
„Тя е измамила голям брой български граждани под предлог да теглят кредити от различни банкови институции, с които да кандидатстват по програма за европейско финансиране. Убеждавала ги е, че колкото по-голям е кредитът, толкова по-голяма ще бъде печалбата им“, заяви главен комисар Николай Пелтеков.
Мартин Димитров: Два месеца Комисията по досиетата мълчи - кои в новата власт са свързани с ДС
До сега проверките са правени в рамките на месец, трябва да си свършат работата, независимо че „Прогресивна България“ иска да ги закрие, казва депутатът