Капитанът на германски кораб на хуманитарната организация "Лайф-лайн", спасил в Средиземно море над 100 мигранти, е нарушил заповедта на италианското вътрешно министерство и е влязъл в италиански териториални води след като е обявил извънредно положение на борда, съобщава БТА.
Корабът прекара с мигрантите 8 дни в открито море. Сериозна буря обаче наводни палубата и капитанът обяви извънредна ситуация.
От хуманитарната организация заявиха, че забрани не могат да се прилагат, когато има опасност за живота на хората.
Италия въведе строги правила, които затварят пристанищата за кораби на хуманитарни организации, спасяващи мигранти в Средиземно море и предвиждат за нарушителите глоби до 1 милион евро.
Правилата бяха наложени от вътрешния министър Матео Салвини от крайнодясната партия "Лига".
В случая корабът акостира на сицилианското пристанище Поцало и мигрантите бяха свалени, но той ще бъде запориран за по-нататъшни следствени действия.
Корабът прекара с мигрантите 8 дни в открито море
Фактор

Коментари (0)