22 Декември, 2025

Карадайъ: Нужен е диалог и отговорност, не ултиматуми

Карадайъ: Нужен е диалог и отговорност, не ултиматуми

Мустафа Карадайъ

След 5 вота няма работещ парламент

На първо място е диалогът, но не онези разговори с ултиматуми. Нужен е диалог и отговорност в тази ситуация. Това заяви лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ.

Карадайъ подчерта, че днес сме стигнали до ситуация, в която след 5 вота няма работещ парламент. „Законодателната власт не може да функционира. В момента и съдебната власт не функционира с всички скандали. Отговорността е на политиците, които с разум и диалог да намерят необходимия механизъм за обществото и държавата, за да могат системите отново да функционират. Виждаме, че това днес не става“, каза той.

Карадайъ заяви, че ДПС отстоява спазването на законите, Конституция и разделението на властите, а не един олигархичен кръг да завладее всички власти.

„Онези шамани, които в края на комунизма не се бяха реализирали, се опитаха да завладеят дясното. Онези, които през приватизацията ограбиха България, онези агнешки главички, които заедно с шаманите ограбиха България, овладяха и медиите в България. Този кръг си сложи етикета „Капитал“." - посочи Карадайъ.

Според него "дори да има предсрочни избори, структурата на Народното събрание ще бъде сходна с тази на последните пет". "Българският народ казва на политиците - изпращаме ви там с разум, отговорност и в диалог да сформирате отговорно мнозинство, което да се занимава с дневния ред на хората", каза той и подчерта, че "не разбира логиката на ПП-ДБ да не подкрепят първия мандат, но да търсят подкрепа за втория".

"Те казват "с втория мандат ние ще предложим правителство на малцинството", за което очакват някаква подкрепа, от друга страна заявяват с кои няма да правят нищо и не искат никаква подкрепа, на никаква цена. Това са "Възраждане". От друга страна ПП не искат подкрепа от ГЕРБ и в някои изявления ГЕРБ са сами, в други включват и ДПС." - каза още лидерът на ДПС. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Ангажираните полицейски служители осъществили множество оперативно-издирвателни действия, но днес случаен гражданин, разпознал малолетния по снимки във Фейсбук групите и алармирал Първо Районно управление в града

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

Бившия служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи, назначен от Румен Радев, Иван Демерджиев заяви, че държавно учреждение си е купило 50-метрова яхта

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество