6 Декември, 2025

Каракачанов: Ако има нещо повече от втори лифт на Банско, аз лично ще се извиня на зелените

Каракачанов: Ако има нещо повече от втори лифт на Банско, аз лично ще се извиня на зелените

Красимир Каракачанов

Вниманието на властта не трябва да се фокусира само на жълтите павета, а да чува и хората в страната, казва още вицепремиерът

Разминаване в позициите на патриоти и премиер към Ердоган –  не мога да коментира позиции на мои колеги, нито на премиера. Но мога да кажа какво е моето отношение към политиката на Ердоган – България трябва да развива добри отношение с Турция, но на равнопоставена основа, защото това е огромна държава, с огромни икономически възможност. Не трябва да позволяваме Турция да се меси в нашите вътрешни суверенни работи. Не може да провежда политика сред мюсюлманското население у нас и това трябва приятелско да им бъде казано от нашите служби. Това коментира в студиото на Нова ТВ военният министър Красимир Каракачанов.

Той посочи, че храмът „Св.Стефан“ е уникална църква и символ на българщината. Затова не може да не изразя благодарност на Ердоган.

Когато се направи жест към България, трябва да се отвръща адекватно. Ние също сме правили жестове – ремонтираха джамията в Пловдив, която също е паметник на културата, припомни Каракачанов.

Що се отнася до протестите във връзка с парк "Пирин", вицепремиерът се солидаризира с позицията на своя коалиционен партньор в Обединени патриоти Валери Симеонов. Както стана ясно такива ще има на 11 януари -  на екозащитниците в София и на хората от Банско. 

Не бих казал, че сме били изплашени от протестите на 4 януари в центъра на София и на магистралата край Банско. Вниманието на България не трябва да се фокусира само на жълтите павета. На хората от Банско им писна една група от хора, които да се грижат за техните интереси. Затова те решиха, че трябва да вземат нещата в свои ръце – защото в Благоевградско хората имат два пъти по-ниски доходи от тези, на хората в София. Първо, не е вярно, а дори бих казал, че част от зелените откровено лъжат, защото няма възможност да се застроява нещо друго, освен втора кабинкова линия. Това го каза и екоминистърът, и Валери Симеонов. Много добре знаят, че планът за управление дава възможност за изграждането единствено на втория кабинков лифт. Ако има нещо повече от втори лифт в проекта за Банско, аз лично ще отида да се извиня на зелените и ще им кажа – да, вие бяхте прави, посочи Каракачанов.

Той коментира и изявлението на Волен Сидеров, че ОП били във властта не заради лифтове и плажове, като опроверга лансираните в публичното пространство тези, че има напрежение в коалицията на патриотите.

Аз съм човек, който носи отговорност, в това число и като министър на отбраната. Прав е Сидеров, че не сме във властта да правим лифтове и да разчистваме плажове. Той по същество е прав, че нашите приоритети са растеж на доходите и гарантиране на сигурността, както е записано в програмата ни. Но когато един проект води до повишаване на доходите, до разкриването на нови работни места и внасяне на пари в бюджета, то какъв е тогава проблемът, опроверга твърденията за разнобой в коалицията на Обединени патриоти Красимир Каракачанов. 

Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той