11 Юни, 2026

Каракачанов: Да взема тоягата ли, трябва ли да взема винкела?

Каракачанов: Да взема тоягата ли, трябва ли да взема винкела?

На протестиращите се плаща до 500 лева, твърди министърът на отбраната

Ако погледнем някои от големите демокрации и държави - Франция, Италия, Испания, Португалия, те също не са лишени от подобни скандали. Това заяви в Русе министърът на отбраната Красимир Каракачанов, предаде кореспондентът на БГНЕС.

Корупцията не е български патент, лошото е друго. Корупция има навсякъде, но другите държави имат пак казвам други приоритети – какво трябва да постигнат.

Вижте колко беше бюджетът за здравеопазване преди 20 години при 8 милиона население, вижте сега колко е при под 7 млн. население и ми кажете дали е станало по-добро здравеопазването, призова журналистите Каракачанов. Не съм вицепремиер по здравеопазването и земеделието, но говоря по всички тези теми. Какво искате да ви говоря, красиви работи ли? Ами това са действия, закони, проекти. Какво друго действие?

Добре, да взема тоягата ли, попита Каракачанов и добави, да взема винкела? Има си органи за борба с корупцията, ако вие не го знаете аз ли да вик го обяснявам. Има си съд, прокуратура, следствие, полиция. Протести има, защото на хората им омръзна политическият елит. А те протестите не са патент от два месеца. На хората им омръзна така нареченият политически елит да се държи като богоизбран и единствен, и да смятат, че могат с арогантност да налагат мнение. Затова са хората на улицата, отбеляза Каракачанов.

Разбира се, 90% от хората. 10% от хората, онези с винкелите и качулките са защото някой плаща. Искате ли да ви кажа тарифите в София поне? 30 лева за обикновен статист. 50 лева за статист с плакатче. За тези момчета, които скачат на полицията – 100 лева. За тези, които влизат в бой с полицията – 300 лева. 500 лева за тартор на група от 10 души. Това са тарифите и не се раздават от Светия Синод, твърди Каракачанов. Той не даде информация откъде знае за тези цифри. /БГНЕС

Сподели:
Ресорната комисия в НС иска от ДАНС цялата информация за корпорация КУБ - "достатъчна е за арести"

Ресорната комисия в НС иска от ДАНС цялата информация за корпорация КУБ - "достатъчна е за арести"

По думите на Румен Миланов, не може да се твърди, че КУБ може да застраши националната ни сигурност

Харалан Александров: Българите не харесват предателите, ще се ядосат на Радев, ако...

Харалан Александров: Българите не харесват предателите, ще се ядосат на Радев, ако...

В интервю за Nova News той посочи три основни проблема пред управлението. На първо място той постави възстановяването на реда и законността

Йотова назначи Николай Неновски за член на УС на БНБ - преподавал е в Русия, Франция, Китай

Йотова назначи Николай Неновски за член на УС на БНБ - преподавал е в Русия, Франция, Китай

В периода 1996–2008 г. работи в Българската народна банка, като заема експертни и ръководни позиции в аналитичните звена, а от 2002 до 2008 г. е член на Управителния съвет на БНБ

Коментари (0)