28 Януари, 2026

Каракачанов: Десните партии не са истинска десница, а розови либерали

Каракачанов: Десните партии не са истинска десница, а розови либерали

Десните партии не са истинска десница и това ще да се види на предсрочните парламентарни избори на 11 юли.. Това заяви лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов в ефира на сутрешния блок на БНТ. Десницата е ковсервативна, пази традиционните ценности, смята той.

Доскорошният вицепремиер отсече, че градската десница са основни сторонници на Истанбулската конвенция.  Нарече ги безпардонно „розови либерали“, които в желанието си да се харесат на фондациите, които ги финансират и когато ние поискахме да регистрират даренията си, за да не се разбере кой ги финансираха, вдигнали скандал .

Който подкрепи седемте идеи на ВМРО е добре дошъл в коалицията. „Да, България, БСП, мутрите или Има, няма такъв народ – да ги подкрепят“, каза Каракачанов. 

"Политическата еуфория по изчегъртване е от 11 ноември 1989 година. 32 години се изчегъртваме. Жан Виденов иззчегъртваше, него го изчегърта Костов. Той беше изчегъртан от царя, а той от Бойко Борисов. ....  Няма леви и десни, сини и червени, а хора, които могат да вършат работа и такива, които не могат. „Не е важно котката дали е черна или бяла, а е важното да лови мишки“, припомни старата мъдрост Каракачанов. С изчегъртване не става и не се прави държава, категоричен бе бившият вицепремиер и настоя да се правят компромиси в политиката. 

Джедаите са едни други, които успяха да позалъжат хората с големите реформите. Те са джедаите – повишиха си заплатките, начесаха си езиците и си тръгнаха , каза той в отговор на въпрос на водещия дали джедаите в лицето на патриотите се завръщат на политическата цена

Сподели:

Коментари (0)

Рубио подгрява терена за нов кръг от преговори между Русия и Украйна

Рубио подгрява терена за нов кръг от преговори между Русия и Украйна

Държавният секретар на САЩ разкри кой е стратегическият въпрос, по който разногласията се оказват трудно преодолими

Архиепископ на УПЦ за поруганата обител в Одеса: Изпитвам болка в сърцето

Архиепископ на УПЦ за поруганата обител в Одеса: Изпитвам болка в сърцето

Белгородският архиепископ Силвестър (Стойчев) — викарий на Киевската митрополия и ректор на Киевската духовна академия и семинария — коментира случилото се в Одеският Свято-Успенски мъжки манастир на Украинската православна църква

NYT: Тръмп си присвоява пълна власт над Газа - изтече документ от „Борда за мир“

NYT: Тръмп си присвоява пълна власт над Газа - изтече документ от „Борда за мир“

Той ще бъде председател на борда с неограничени правомощия, ще може да одобрява военни командири и да назначава ключови фигури в цялата управленска структура. Бордът ще разполага с „цялата преходна законодателна и изпълнителна власт, извънредни правомощия и администриране на правосъдието“ в Газа.