13 Май, 2026

Каракачанов плаши: На крачка сме от обявяването на военно положение

Каракачанов плаши: На крачка сме от обявяването на военно положение

Красимир Каракачанов

Решението трябва да бъде взето от Министерския съвет

„Армията е готова да помогне на полицията за спазване на обществения ред. Половината европейски столици се охраняват от армията и хората нямат нищо против. Моят британски колега днес е разпоредил да се включат 10 000 военнослужещи в опазване на обществения ред. Ако се наложи, ще се наложи и военно положение, но засега няма такова решение на Министерския съвет, но сме на крачка от такова“. Това заяви военният министър Красимир Каракачанов в предаването "Свободна зона" по ТВ Европа.    

„Когато някой става народен представител, трябва да е наясно, че освен, че ще получава висока заплата три дена седмично, понякога ще се налага да и да ходи на работа в извънредни ситуации. Това, което прави Веселин Марешки, са демонстрации“, допълни Каракачанов. 

„Гетата са развъдник на заразата, защото няма елементарна хигиенна култура. Разболеят ли се един-двама, коронавирусът ще пламне с пълна сила“, каза още военният министър.
Сподели:

Коментари (0)

Нова чистка на областни управители - този път от Радев

Нова чистка на областни управители - този път от Радев

Предсрочно ще бъде освободен и заместник-председател на ДАНС

Правната комисия в НС подкрепи трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт

Правната комисия в НС подкрепи трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт

Първият е внесен от "Продължаваме промяната", вторият от "Демократична България", а третият от "Прогресивна България"

ВСС: Емил Дечев отново е съдия в СГС

ВСС: Емил Дечев отново е съдия в СГС

Заместник-министърът на правосъдието Ива Кечева е освободена като съдия във ВАС