25 Февруари, 2026

Каракачанов: По въпроси на отбраната Манолова да пита мъжа си под завивките

Каракачанов: По въпроси на отбраната Манолова да пита мъжа си под завивките

Красимир Каракачанов

Нейният съпруг, когато беше министър на отбраната одобри договора за Ф-16. Не си ли говори с него под завивките

"Българското "не" на преговорите с ЕС на Северна Македония не е окончателно. Не сме очаквали връщането на романтичните отношения от 19 век, но през всички тези години получавахме задкулисни игри, претенции за "македонско малцинство", заяви пред БНТ вицепремиерът и лидер на ВМРО-БНД Красимир Каракачанов.

"Историята е точна наука, не може към нея да имате "мултинещо" си като отношение. Утре може да се обявите за марсианци и да обявите, че Самуил е от Марс", иронизира той.

По думите му, цялата идентичност на съседите е базирана на омраза към българите и в България, и в Северна Македония.

"Къде са правата на тези българи", попита Каракачанов.

"Тяхната представа за ЕС е доста опростенческа. Карат се две държави и накрая в Белград или в Москва решават въпроса", коментира той.

Мая Манолова приказва какво и дойде, за да спечели някой глас на изборите. Съветвам я, дали сутрин в леглото или на кафе, да поговори с мъжа си. Нейният съпруг, когато беше министър на отбраната одобри договора за Ф-16. Не си ли говори с него под завивките. Подобни неомарксистки щуротии и глупости не ми се слушат", коментира той.

"Подобни кречетала действат демотивиращо на българските военнослужещи. Този грозен популизъм характерен за ултралибералния марксизъм, аз не го споделям", категоричен беше военния министър.

"Азбуката е създадена в българските земи, в земите на българските царе и ние сме я дали на останалите славяни. Затова трябва да отбелязваме заслугите си. Останалите са се възползвали от гениалността на княз Борис Покръстителя и хората, които са изпълнили задачата му", обясни той причината за промяна на името на празника 24 май.

Сподели:

Коментари (0)

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов преодоляното вето на президента Йотова по отношение промените в Изборния кодекс е "голяма победа за българската държавност"

Граничната полиция: Не са подписвани споразумения със сдружението на Калушев

Граничната полиция: Не са подписвани споразумения със сдружението на Калушев

Еднократно от НАКЗТ са предоставили дрон на граничната полиция при акция срещу нелегалната миграция

АБВ в синхрон с Москва - обсъждат с Митрофанова честването на 3-ти март

АБВ в синхрон с Москва - обсъждат с Митрофанова честването на 3-ти март

От АБВ говориха с дипломата във връзка с молба на партията за предоставяне на достъп до руски имперски архиви, които биха допринесли за по-задълбочено и документално изследване на събитията, довели до Освобождението на България