8 Април, 2026

Каракачанов: Ще разочароваме тези, които искат патриотите да са разединени

Каракачанов: Ще разочароваме тези, които искат патриотите да са разединени

"Не знам дали Слави Бинев остава в Обединени патриоти, а и не мога да коментирам хора от други партии. По принцип всяка една партия в коалицията си номинира депутати и това е тяхно право, не е коректно да ги обсъждам", заяви пред бТВ лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов. 

Той отрече думите на Байрактаров, че е в близки отношения и с ГЕРБ, и с БСП. 

"Преди избори винаги има хора, които са доволни, ако са подредени на едни места, и са недоволни, ако се сложат на други. Ясно е кои са мандатите на коалицията ни и те са разделени по равно, защото и трите партии са равни, за да има справедливост", обясни Каракачанов. 

"На президентските избори направихме добър вот и ако не се разбирахме, щяхме ли да имаме такъв резултат. Думите на Байрактаров не са верни и няма какво да се обсъжда", коментира той. 

"И Валери Симеонов, и Волен Сидеров, и аз, показахме, че можем да загърбим това, което ни е отдалечавало преди. Тези, които искат от нас да не сме обединени, ще останат разочаровани", заяви Каракачанов.

"В Елин Пелин има поне 10 човека мюсюлмани, които са женени за българки и нямат проблеми. Но тази мигрантска вълна, която заля Европа, настройва обществото срещу тях. И ние като политици, трябва да се поинтересуваме какво искат народът. Политиката трябва да е съобразена с желанието на хората там. Аз също не желая България да се наводни от такива хора", коментира Каракачанов скандала в Елин Пелин, където кметът отказва да регистрира семейство бежанци със статут.

Сподели:

Коментари (0)

EUobserver: Огромна манипулация помпа рейтинга на Румен Радев по модела на Джорджеску

EUobserver: Огромна манипулация помпа рейтинга на Румен Радев по модела на Джорджеску

„Информационната среда в България вече се оформя от сили, които никой не контролира или разследва, а изглежда и никой не бърза особено да ги разбере“, пише в свой коментар изданието

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

"Повече от всякога е необходимо да се върнем към основните принципи на международното право и дипломацията", заяви тя