17 Февруари, 2025

Каракачанов: Спекулации са, че ВМРО ще подпише проекта за нова Конституция без никакви условия

Каракачанов: Спекулации са, че ВМРО ще подпише проекта за нова Конституция без никакви условия

Красимир Каракачанов

Без да бъдат вписани и предложенията на ВМРО, депутатите ни няма да положат подписите си, категоричен е лидерът

Във връзка с появилите се спекулативни публикации, че след коалиционен съвет днес ВМРО ще подпише проекта за Конституция без никакви условия категорично заявявам, че това не отговаря на истината.

Това заявява лидерът на партията, министър на отбраната и вицепремиер Красимир Каракачанов, цитиран от партийния пресцентър.

ВМРО продължава да настоява в проекта да залегнат и предложените от Каракачанов шест точки: образователен ценз, задължително гласуване, гарантирани права и гражданство на всеки етнически българин, връщане на наборната служба, гарантиране на семейството като съюз между мъж и жена, президентът да има право на законодателна инициатива и искане на вот на недоверие.

Без в проекта за Конституция да бъдат вписани и предложенията на ВМРО, депутатите ни няма да положат подписите си, категоричен е Красимир Каракачанов.

По този повод председателят на НС Цвета Караянчева обяви, че са постигнали принципни съгласия с патриотите по проекта за нова Конституция на ГЕРБ.

С партньорите от коалиционния съвет ГЕРБ-"Обединени патриоти" постигнахме принципно съгласие около темата за нова конституция и свикване на Велико народно събрание, коментира пред  "24 часа" шефът на парламента.

Днес следобед на коалиционен съвет Борисов е убедил патриотите да подкрепят внасянето на проекта, а всякакви допълнения да бъдат правени в хода на дебата в парламента.

Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"