20 Август, 2026

Караянчева: Както никога досега търсим отговори и надежда в нашите учени, творци, учители

Караянчева:  Както никога досега търсим отговори и надежда в нашите учени, творци, учители
Цвета Караянчева

Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева поздрави всички българи по случай 24 май в специално видеобръщение. Тя започна приветствието си с химна на българската просвета: "Напред! Науката е слънце, което в душите грей! Напред! Народността не пада там, дето знанието живей!".

На днешния 24 май тези думи от любимия химн са още по-близки до сърцата ни. Както никога досега, търсим отговори и надежда в нашите учени. Както никога досега, техните анализи и прогнози са във фокуса на вниманието ни. Затова искам да поздравя на днешния празник българските храмове на знанието и техните жреци“, каза тя.

„Честит празник на българските творци. Трябва да вярваме, че не е далеч денят, когато театрите, концертните зали, галериите и книжарниците отново ще бъдат пълни, за да лекуваме в тях раните от страха, гнева и изолацията от последните месеци“, посочи Караянчева.

„Честит празник, български абитуриенти! Да, Вашата раздяла с училището няма да е такава, каквато сте си представяли, но времето за празнуване ще се върне. Сега е важното да сте внимателни и здрави и да разказвате след години уникалното си преживяване“, добави Караянчева.

„Днес искам да поздравя всички български учители и ученици, които продължиха учебния процес дистанционно. Вие доказахте, че България има потенциал да се справи с предизвикателствата дори по-добре от други страни и народи.

Честит празник, скъпи сънародници!“, посочва още Караянчева.
Сподели:
Гюров: Йотова трябва да свика Консултативния съвет за национална сигурност

Гюров: Йотова трябва да свика Консултативния съвет за национална сигурност

"Сигурността ни не се гради върху “традиционно добрите отношения” с режим, който отправя предупреждения към нас, а върху подготвени институции и предвидима позиция пред съюзниците ни", написа той

След статията на FT: Рюте разговаря с Радев, подчерта готовността на НАТО да реагира на заплахи

След статията на FT: Рюте разговаря с Радев, подчерта готовността на НАТО да реагира на заплахи

В съобщението от МС не се споменава нищо за казаното от Радев по време на разговора

Полк. Миланов: Основният риск са хибридните атаки, удар от Иран е малко вероятен

Полк. Миланов: Основният риск са хибридните атаки, удар от Иран е малко вероятен

"Следващата стратегическа задача е изграждането на единна система по защита на нашето небе, време е да бъдем чути"

Коментари (0)