Кардиналите от Католическата църква, които вече са в Рим, ще се срещнат, за да обсъдят избора на папа
Засега няма дата за началото на конклава, който ще се проведе при закрити врати в Сикстинската капела. Най-ранната възможна дата би била 5 май.
Кардиналите от Католическата църква, които вече пристигнаха в Рим, ще се срещнат днес, за да обсъдят избора на нов папа, предаде ДПА.
Това е петата т.нар. Генерална конгрегация след смъртта на папа Франциск на Светли понеделник, предаде БТА.
Все още не е ясно колко точно кардинали ще участват в срещата, която е известна и като предконклав.
От няколко дни има оживени спекулации за кандидатите и възможните фаворити. Кардиналите вече се срещнаха в дните преди погребалната служба и погребението на Франциск в събота.
Засега няма дата за началото на конклава, който ще се проведе при закрити врати в Сикстинската капела. Най-ранната възможна дата би била 5 май.
За да стане папа, един кардинал трябва да получи две трети от гласовете на конклава. В първия ден се провежда едно гласуване, последвано от четири гласувания във всеки следващ ден.
След като бъде избран новият папа, се издига бял дим от комин на покрива на Сикстинската капела.
Още от Вяра и демони
Почитаме мъченик Лукилиан с неговите четири момци и света девица Павла
Жития на светците
Асамблеята “Знаме на мира” е окултен синкретизъм, стремяща се към мир без Христос…
Човек не може да бъде двоедушен пред Бога - онзи ден да ходи на филм за “свещеноизповедник” Евстатий Янков, а днес да застава редом до внучката на неговия мъчител…
Църквата прославя Светата Животворна Троица
Според представите на християнската вяра Свети Дух дава живот на тварите и освещава човешките души и тела. Той се изобразява като гълъб в църковните изображения.