7 Април, 2026

Карлос Контрера: От ПП-ДБ нямат генерална представа какво да правят с боклука на София

Карлос Контрера: От ПП-ДБ нямат генерална представа какво да правят с боклука на София

"Ако общинската фирма беше укрепена, сега нямаше да има извиване на ръце", заяви общинския съветник на ВМРО

Ако имахме общинска фирма с достатъчно хора и техника, ние щяхме да имаме инструмент за разрешаване на тази ситуация, заяви по повод кризата с боклука в София общинският съветник на ВМРО Карлос Контрера пред бТВ

От ПП-ДБ нямат генерална представа какво да правят в случая, смята той, както и че е провалено и разделното събиране на боклука.

Никой не е разгледал възможността общинската фирма да бъде укрепена във връзка с проблема, каза общинският съветник.

Тази картина с кофата за боклук е много илюстративно за вашето управление, заяви Контрера. За него не е трябвало да се пуска този „мегатърг“ за изпълнител.

„Ако общинската фирма беше укрепена, сега нямаше да има извиване на ръце.“

„2 години загубихме“, посочи Контрера. Според него, това се прави умишлено, за да създаде криза и се преразпредели пазара.

Сподели:

Коментари (0)

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Тяхното настаняване в приемно семейство, което е готово да приеме двете деца едновременно е "изключително важно, за да може да се запази емоционалната връзка между тях", поясни служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

В края на 2025 година окончателното становище на Върховния административен съд отмени издаването на физически стикери за преминат технически преглед. В съответствие с европейска директива документите на хартия бяха заменени с електронни удостоверения.

Инициатива „Приеми ме“ търси приемни семейства, намалели с 20% за последните 5 г.

Инициатива „Приеми ме“ търси приемни семейства, намалели с 20% за последните 5 г.

Информационната кампания за популяризиране на приемната грижа е по проект, финансиран по Програма „Развитие на човешките ресурси“. Инициативата "Приеми ме" се осъществява с подкрепата на Българската православна църква.