15 Януари, 2026

Контрера: Става по-лошо, чака ни генерална криза с чистотата в София

Контрера: Става по-лошо, чака ни генерална криза с чистотата в София

снимка: БГНЕС

В рамките на следващите седмици СОС следва да предприеме още бързи, мащабни стъпки за укрепване на капацитета на общинското почистване, свързано с доставка на техника, камиони, водоноски, машини за зимна поддръжка и почистван

Всички факти сочат към това, че кризата ще се задълбочи и от криза с извозването на отпадъците ще преминем и към генерална криза с чистотата в момента, в който трябва да се извършват дейностите по зимната поддръжка и почистване. Просто няма да има кой да почиства.

Това предупреждение отправи единственият общински съветник от ВМРО в Столичен общински съвет Карлос Контрера, предаде БГНЕС.

В рамките на следващите седмици СОС следва да предприеме още бързи, мащабни стъпки за укрепване на капацитета на общинското почистване, което означава вземане на решения за доставка на новопроизведена техника, камиони, водоноски, машини за зимна поддръжка и почистване, заяви Контрера.

Той заяви, че подкрепя тезата на кмета Терзиев по отношение на разделното събиране на боклук. 

По отношение на паркирането и новите правила, които се предлагат, категорично от ВМРО няма да подкрепим проекта за решение, който уж е консенсусен между „Спаси София“, „Демократична България“ и „Продължаваме промяна“. 

Колкото до структурата на общината, внесена от Васил Терзиев, общинският съветник отправи критика, че в тази структура не се вижда какъв ще бъде нейният ефект.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

„Хората на протеста са истинската сила и ние разчитаме на тях“, каза още съпредседателят на ДаБГ. 

Асен Василев към  протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

Асен Василев към протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

. По думите му при въвеждането на скенери вместо машини контролът е само „на входа“, но не и „на изхода“ от тъмната стаичка.

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Двете институции ще си сътрудничат в областта на образованието, което университетът предлага, като се предвиждат множество съвместни инициативи