5 Февруари, 2026

Катастрофиралите на евроизборите млади царисти ще правят платформа за пряка демокрация

Катастрофиралите на  евроизборите млади царисти  ще правят платформа за пряка демокрация

Румен Чолаков

Въпреки слабото представяне през май, Румен Чолаков смята, че такъв стартъп в политическото инженерство на България никога не е правено

Катастрофиралата коалиция "Път на младите", която използва регистрацията на НДСВ и Новото време на европейските избори ще прави платформа за пряка демокрация. Това става ясно от изявлението на Румен Чолаков, председател на клуб „Милениум България“, която е част от формацията,  в интервю за БНР. 

Припомняме, че "Път на младите" получи едва 1,09 % от гласовете или 21 315 души. За сравнение Десислава Иванчева получи над 30 000 гласа, а водещият от Евроком Минчо Куминев - близо 23 000 гласа. Въпреки това Чолаков е доволен от резултатите.

Това, което направихме, никога не е правено в българската политика, заяви Чолаков. Той уточни, че в нея всички 17 кандидати за ЕП бяха под 35-годишни, неучаствали в политиката на България досега.

„Такъв стартъп в политическия инженеринг в България никога не е правен и заради това ние бяхме много доволни от резултатите, които получихме. Това да убедим 21 315 българи или 1,09 процента от гласоподавателите на тези избори да ни подкрепят за мен е голям успех, предвид че кампанията ни струваше малко над 20 000 лева“, подчерта младият лидер.

Чолаков уточни, че се планира регистриране на нов вид движение и с помощта на дигитална платформа за пряка демокрация и всички негови членове ще могат да предлагат позиции и проектозакони, които ще станат част от управленската програма.

„Искаме да се явим на изборите през януари 2021 г. като една много сериозна алтернатива за управлението на България, а не просто за участие в политиката“, заяви още Румен Чолаков.

Сподели:

Коментари (0)

Радан Кънев:  Борисов е завил пред Вебер, че специални проблеми между САЩ и България са наложили подписването на Хартата за мир, но няма да бъде ратифицирана

Радан Кънев: Борисов е завил пред Вебер, че специални проблеми между САЩ и България са наложили подписването на Хартата за мир, но няма да бъде ратифицирана

Според евродепутата обяснението, дадено в европейския контекст, се разминава с това, което е било представено пред българската публика.„Подчертавам, че това е обмен на реплики пред стотици хора - депутати и служители на депутатите, на групата и на ЕП. Никога не цитирам публично лични разговори“, заяви той

Николай Нанков изпълни ангажимент към жителите на Дерманци, интензивният трафик се извежда извън централната част на селото

Николай Нанков изпълни ангажимент към жителите на Дерманци, интензивният трафик се извежда извън централната част на селото

"В селото живеят над 2000 души и заради добрите пътни връзки и новия лот на “Хемус” то се населява с все повече млади и активни хора със семействата им"

Христо Грозев стана  "Европейски журналист на годината“

Христо Грозев стана "Европейски журналист на годината“

Присъдиха му една от най-престижните журналистически награди в Европа за разследването на Ян Марсалек, Wirecard и връзките му с руските тайни служби.