Облаци надвиснат над главите на оптимистите заради ниската избирателна активност на референдума за името в БЮРМ, пише електронното издание на гръцкия "Кathimerini", цитиран от "Фокус".
Ниската избирателна активност на референдума в БЮРМ кара облаците да надвиснат над главите на оптимистите
Според изданието съобщените междинни резултати от гласуването до момента трябва да предизвикат загриженост за премиера Заев и неговото правителство.
"Кathimerini" припомня, че на последните парламентарни избори активността към 13,00 ч. е била 34, 88 % докато сега едва достигнала 16 %.
Вестникът цитира мнението на наблюдатели на референдума, според които ако се запазят досегашните темпове на активност, резултатите не само че няма да надхвърлят 50 %, но дори няма да се доближат до бариерата, за да позволят на премиера Заев да ги обяви за успех.
Свят
"Кathimerini": Ниската избирателна активност на референдума в Македония вещае облаци над главите на оптимистите
!["Кathimerini": Ниската избирателна активност на референдума в Македония вещае облаци над главите на оптимистите](/static/downloads/uploads/New-folder/makedon_1_.jpg)
Ако се запазят досегашните темпове на активност, резултатите не само че няма да надхвърлят 50 %, но дори няма да се доближат до бариерата
Фактор Фактор
Още от Свят
ВМРО-ДПМНЕ: Ще бъде наивно да включим българите в конституцията на Северна Македония
ВМРО-ДПМНЕ: Ще бъде наивно да включим българите в конституцията на Северна Македония
Испания ще увеличи разходите си за отбрана до 2% от БВП към 2029 г.
Сега те са 1,28% от брутния продукт на страната
Зеленски: Сделки, сключени без Украйна няма да бъдат признати
В Киев нямат никаква представа, какво ще си говорят Русия и САЩ на срещата в Рияд