1 Май, 2026

Казусът "Дебора": Съдът остави в ареста Георги Георгиев

Казусът "Дебора": Съдът остави в ареста Георги Георгиев

Георги Георгиев, снимка: БГНЕС

Според магистратите дори с мярка "домашен арест" подсъдимият, заплашвал с убийство, може да извърши престъпление, тъй като в дома си не би бил лишен от възможности за телефонни, електронни и лични контакти

Пловдивският окръжен съд потвърди решението на Районния съд, с което е оставено без уважение искането на подсъдимия Георги Георгиев за промяна на мярката му за неотклонение с по-лека такава, съобщи БНТ.

Георгиев е обвинен за причинена с особена жестокост и по особено мъчителен начин многостепенна средна телесна повреда, за принуда и за закани с убийство спрямо 18-годишната Дебора Михайлова.

Отвод на съдебния състав преди месец наложи делото да започне отначало. Първото заседание с новия съдебен състав е насрочено за 28 февруари.

Магистратите считат, че и към настоящия момент продължава да има реална опасност от извършване на престъпление. Тя е налице, тъй като предстои ново съдебно следствие, при което ще има разпити на всички свидетели по делото. Единственият пряк очевидец по делото е Дебора, която е поддържала изключително близки интимни отношения с подсъдимия на практика до последната инкриминирана дата. Другият основен свидетел пък е приятел на подсъдимия. Въз основа на изложеното, Пловдивският окръжен съд приема, че опасението Георгиев да повлияе върху въпросните свидетели е напълно реално.

Разгледана е продължителността на ареста на обвиняемия и е прието, че срокът не е неразумен.

Според магистратите дори с мярка "домашен арест" подсъдимият може да извърши престъпление, тъй като в дома си не би бил лишен от възможности за телефонни, електронни и лични контакти.

Решението на Окръжния съд в Пловдив е окончателно и не подлежи на обжалване и протест.

Сподели:

Коментари (0)

Прокуратурата поиска 20 г. затвор за врязалия се в автобус Илиев, когато загина лекар

Прокуратурата поиска 20 г. затвор за врязалия се в автобус Илиев, когато загина лекар

Обвиняемият буквално влетя в автобус на градския транспорт и се заби на 1 метър височина в него. Делото се гледа по съкратена процедура, след като Илиев призна фактите в обвинителния акт.

Масларова и неин "Съотборник" осъдиха Прокуратурата за 100 000 и 200 000 лева

Масларова и неин "Съотборник" осъдиха Прокуратурата за 100 000 и 200 000 лева

Πpoблeмитe нa бившaтa coциaлнa миниcтpъĸa oт ĸaбинeтa  „Cтaнишeв“ (2005 – 2009) зaпoчнaxa, вeднaгa cлeд ĸaтo ce cмeни пoлитичecĸaтa влacт  c идвaнeтo нa Борисов на власт през 2009 година

Правосъдие за всеки: Почтеността в съдебната система трябва да бъде поставена на фокус

Правосъдие за всеки: Почтеността в съдебната система трябва да бъде поставена на фокус

В новия парламент със сигурност ще се намери мнозинство, което да смени "въшките" във ВСС, смятат юристи