5 Декември, 2025

Келог: Ако притиснем Русия с цените на петрола, може да я принудим да спре войната

Келог: Ако притиснем Русия с цените на петрола, може да я принудим да спре войната

Кийт Келог, снимка: EPA/BGNES

„Русия печели милиарди от продажбата на петрол“, заяви пратеникът на Доналд Тръмп за мир в Украйна

По-строги мерки срещу руската петролна индустрия биха могли да окажат натиск върху Кремъл в посока преговори за прекратяване на войната в Украйна.

Това заяви Кийт Келог, специалният пратеник на президента на САЩ Доналд Тръмп за мир в Украйна. Предложението му идва в момент, когато Тръмп заплашва да наложи санкции и мита върху руския износ, ако скоро не бъде постигнато споразумение за прекратяване на войната.

„Русия печели милиарди от продажбата на петрол“, заяви Келог пред "Фокс нюз", като изтъкна, че е малко вероятно само победите на бойното поле да принудят Русия да прекрати войната.

Келог твърди, че намаляването на приходите на Русия от петрол до 45 долара за барел, което е точката на рентабилност, може да отслаби финансовата устойчивост на Москва, принуждавайки я да търси споразумение.

Сподели:

Коментари (0)

КЗК с тежка констатация: Има изкривяване на пазара за храни у нас - от производство до търговия

КЗК с тежка констатация: Има изкривяване на пазара за храни у нас - от производство до търговия

Продукцията става все по-силно зависима от внос, а резултатът от това е осезаемо повишаване на цените за потребителите

Путин и индийския премиер са на разговори за търговията с оръжие и петрол

Путин и индийския премиер са на разговори за търговията с оръжие и петрол

Путин е на първа визита в Индия от четири години, чиято цел е да се засили търговията с важен купувач на руско оръжие и суров петрол, след като западните санкции засегнаха десетилетните връзки между Москва и Делхи

САЩ глобиха компания, обвързана с руски олигарх

САЩ глобиха компания, обвързана с руски олигарх

Според OFAC, Gracetown е създадена през 2006 г., за да управлява 3 луксозни имота в Ню Йорк и Вашингтон, които Олег Дерипаска е закупил по същото време